2023-04-17 22:04:17

Klasa O Stalowa Wola: Przegrana lidera w meczu na szczycie! [Podsumowanie 19.kolejki]

Za nami 19.kolejka klasy okręgowej Stalowa Wola. Niespodzianek nie zabrakło. Punkty pogubił lider, Sokół Kamień, a wysoko wygrały rezerwy “Stalówki”. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć z ubiegłego weekendu.

Azalia Wola Zarzycka pokonała 3-1 niżej notowaną Unię Nowa Sarzyna. Do przerwy gospodarze prowadzili po golu Mikołaja Sypka z 41.minuty. Szybko, bo kilka minut po wznowieniu gry wyrównała Unia, a konkretniej Dawid Półtorak. Azalia nie pozostawiła tej sytuacji jednak bez odpowiedzi i dołożyła dwa trafienia. Na zwycięstwo zapracowali Andrzej Sobota i Kamil Kmiotek.

Pogoń Leżajsk rozegrała wyrównane spotkanie z rezerwami Siarki Tarnobrzeg, który ostatecznie zakończył się wynikiem 3-2. Co ciekawe, wszystkie emocje skupiły się na pierwszej połowie, bo właśnie wtedy padły wszystkie bramki. Pierwsi trafili gospodarze, a konkretniej Stanisław Kruk. Wyrównał to Alan Lubaski i jednego gola dodał FIlip Krempa. Pogoń zawalczyła jednak o zwycięstwo i dwukrotnie odnalazła drogę do bramki rywali. Ta sztuka udała się Kamilowi Miśko oraz ponownie  Stanisławowi Krukowi i to gospodarze zatrzymali punkty u siebie.

Skromne zwycięstwo 1-0 odniósł OKS Junior Zakrzów w starciu z ŁKS-em Łowisko. Jedyną i kluczową bramkę w tym spotkaniu ustrzelił Kamil Guściora w 29.minucie pojedynku. Stal Gorzyce nie podołała mocnemu LZS-owi Ździary, który okupuje drugie miejsce w tabeli. Wiceliderzy wygrali to spotkanie 3-0. Do przerwy Wojciech Sobiło trafił między słupki rywali. W drugiej odsłonie ten rezultat poprawili Przemysław Siudak oraz Jan Madej.

Małą niespodziankę sprawił lider, Sokół Kamień, który przegrał 0-1 ze Stalą Nowa Dęba. Co ciekawe, do samego końca meczu pozostawał rezultat bezbramkowy. Gol, który dał trzy punkty gościom padł dopiero w 96.minucie spotkania. Adrian Piekut zainkasował zwycięstwo dla Nowej Dęby.

1-4 to wynik meczu Sanu Kłyżów z Transdźwigiem Stale. W pierwszej połowie postrzelali już sobie solidnie goście. Najpierw celny był Sebastian Szlęk, potem gola dołożył Przemysław Stąporski, a kilka minut przed przerwą do bramki trafił jeszcze Mateusz Franus. Druga połowa nie przyniosła dużych zmian. Tymoteusz Nurzyński odnotował czwartą bramkę dla Transdźwigu, a jedyne trafienie Sanu padło łupem Bartłomieja Madeja.

Taki sam wynik (1-4) między drużynami LZS Jarocin i KP Tanew Wólka Tanewska. Warto zaznaczyć, że scenariusz był identyczny jak w wyżej opisanym meczu. Gości do przerwy prowadzili z trzybramkową nawiązką. Jedna bramka z ich strony padła w drugiej połowie a jedną odnotował Jarocin. Dla gospodarzy celny był Grzegorz Chudy, natomiast u zwycięskiej drużyny strzelali: Krzysztof Wołoszyn, Sebastian Pieróg, Patryk Góreczny i Roland Ciosmak.

Jedyne efektowne zwycięstwo w tej kolejce okazały rezerwy Stali Stalowa Wola, które rozgromiły 5-0 Olimpię Pysznica. Już pierwsza połowa pokazała solidną dominację ze strony gospodarzy. Najpierw drogę do siatki przeciwników odnalazł Igor Fedejko, potem tej sztuki dokonał Bartosz Grasza oraz Mateusz Książek. Druga połowa potwierdziła tylko dobrą dyspozycję rezerw “Stalówki”, a swoje trzy grosze do zwycięstwa dołożyli jeszcze Filip Szifer i Bartłomiej Maj.