2023-03-21 14:45:00

Kamil Kiereś, nowy trener PGE FKS Stali Mielec: To klub z ogromną historią

Kamil Kiereś został nowym trenerem PGE FKS Stali Mielec! (fot. Górnik Łęczna)
Kamil Kiereś został nowym trenerem PGE FKS Stali Mielec! (fot. Górnik Łęczna)
Kamil Kiereś został nowym szkoleniowcem PGE FKS Stali Mielec. Wraz z nim sztab szkoleniowy będa tworzyć Andrzej Orszulak oraz Paweł Barycki. Zobaczcie co jeszcze powiedział nowy opiekun "Biało-niebieskich". 
 
- Czuć historię w Stali Mielec. Na wejściu do klubu widać zdjęcie drużyny, która 50 lat temu zdobyła mistrzostwo Polski. Rys historyczny od razu rzuca się w oczy i widać, że to klub z ogromną historią. To jest moje pierwsze odczucie. Na pewno czuję ekscytację, bo to nowe miejsce pracy, nowa drużyna i nowi zawodnicy. Są też gracze z którymi wcześniej pracowałem, więc będzie okazja spotkać się ponownie - powiedział Kamil Kiereś w pierwszej wypowiedzi po objęciu sterów w PGE FKS Stali Mielec
 
- Wraz ze mną do sztabu szkoleniowego dołączył mój stały współpracownik, Andrzej Orszulak. Pracujemy razem już dziesięć lat. Ponadto w najbliższych dniach dołączy do nas Paweł Barycki, który ma przeszłość w Śląsku Wrocław - przedstawił nowy sztab szkoleniowy Kiereś.
 
Tym samym poza Adamem Majewski z ekipą Stali Mielec współpracę zakończą Damian Skiba oraz Maciej Serafiński.
 
- Wszystko działo się dynamicznie. W niedzielę mieliśmy pierwszy kontakt. Później rozmawialiśmy do wczoraj i ustaliliśmy warunki umowy. Dzisiaj przyjechałem podpisać umowę. Mikrocykl jest krótki, więc ten tydzień traktuje jako buforowy na wprowadzenie, poznanie oraz przemyślenia jak miałoby to wyglądać w drugim tygodniu. Tam będę miał więcej czasu, mikrocykl będzie sześciodniowy, bo gramy z Jagiellonią Białystok w poniedziałek - dodaje nowy opiekun "Biało-niebieskich".
 
Czy można spodziewać się rewolucji kadrowej w PGE FKS Stali Mielec? - Nie mogę w tej chwili powiedzieć jak to będzie wyglądało, bo muszę się przypatrzeć oraz zastanowić. Mam do dyspozycji zawodników, którzy są w kadrze. Będą treningi i będą tam się pewne rzeczy działy. Będę to wszystko widział. Poza tym jest zaplanowany sparing ze Stalą Rzeszów i będzie można wszystko zobaczyć - zakończył Kamil Kiereś.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij