2023-03-18 17:55:09

Trzy rzuty karne w Stalowej Woli! "Stalówka" tylko zremisowała z Unią Tarnów

Stal Stalowa Wola na własnym stadionie zremisowała z Unią Tarnów. W końcówce gospodarze mieli dwa rzuty karne, jednak tylko jeden z nich udało im się wykorzystać.

Gospodarze napierali od pierwszych minut i szybko objęli prowadzenie. Już w 15. minucie z lewej flanki dośrodkował Adam Imiela, źle interweniował bramkarz Unii Tarnów i futbolówka spadła pod nogi Mariusza Szuszkiewicza, który z kilku metrów dopełnił formalności.

Radość "Stalówki" nie trwała jednak długo, bo zaledwie dziesięć minut. W 25. minucie sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Jedenastkę skutecznie egzekwował Artur Biały i doprowadził do wyrównania.

Po początkowej części meczu, gdzie inicjatywa była po stronie Stali Stalowa Wola, w kolejnych fragmentach tego spotkania gra robiła się coraz bardziej wyrównana. Unia próbowała wciągnąć gospodarzy na swoją połową, egzekwując przy tym coraz groźniejsze kontrataki. Do przerwy wynik jednak nie uległ zmianie.

Na drugą połowę "Stalówka" wyszła mocno ofensywnie, jednak w pierwszych minutach to Unia stwarzała sobie groźniejsze sytuacje. W 55. minucie spore zamieszanie zrobiło się pod bramką Furmana, ale ostatecznie żaden z piłkarzy gości nie zdołał oddać celnego strzału.

W 64. minucie Unia Tarnów objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Artur Biały, wpisując się tym samym drugi raz na listę strzelców.

Stal Stalowa Wola dołżyła do wyrównania, w końcówce swoje szanse mieli Kosei Iwao i Adam Imiela, jednak nie byli w stanie zaskoczyć bramkarza Unii Tarnów. W 89. minucie w polu karnym sfaulowany został Iwao i arbiter drugi raz w tym meczu wskazał na wapno. Jedenastki nie wykorzystał jednak Jakub Kowalski.

Trzy minuty później "Stalówka" otrzymała kolejną szansę na doprowadzenie do wyrównania. Tym razem sędzia podyktował karnego dopiero po konsultacji ze swoim asystentem, ponieważ był on na linii pola karnego. Pierwotnie arbiter zdecydował o rzucie wolnym jednak po konsultacji zmienił decyzję i przyznał gospodarzom jedenastkę. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Adam Imiela i celnym uderzeniem zamknął wynik tego meczu.

1-0 Mariusz Szuszkiewicz (15)
1-1 Artur Biały (25-karny)
1-2 Artur Biały (64)
2-2 Adam Imiela (90+3-karny)