2023-03-04 16:48:22

3 liga, gr. IV: Stal Stalowa Wola wygrała z Cracovią II i jest liderem

Stal Stalowa Wola wygrała 1-0 z rezerwami Cracovii na inaugurację rundy wiosennej rozgrywek 3 ligi gr. IV. Dzięki wygranej "Stalówka" awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Piłkarze Stali Stalowa Wola udanie zainaugurowali piłkarską wiosnę przed własną publicznością pokonując mocne rezerwy Cracovii. Na ławce trenerskiej gości zadebiutował doskonale znany na Podkarpaciu Mirosław Kalita.

Sam pojedynek był bardzo zacięty. Szczególnie w pierwszej połowie. Świetną okazję dla Cracovii II miał Kacper Śmiglewski, ale jego uderzenie zdołał wybronić Michał Furman. Po stronie "Stalówki" najlepszą okazję zmarnował Mariusz Szuszkiewicz, który z bliskiej odległości nie trafił w bramkę.

Po zmianie stron przeważała Stal Stalowa Wola. Zwycięski gol padł w 64. minucie po uderzeniu głową Mariusza Szuszkiewicza dla którego była to dopiero druga bramka w barwach podkarpackiego zespołu. Bardzo bliski szcześcia był Bartosza Grasza, którego uderzenie przewrotką trafiło w poprzeczkę.

Ostatecznie "Stalówka" dowiozła prowadzenie do końca i zaksięgowała cenne trzy punkty awansując na pozycję lidera 3 ligi gr. IV. Zespół ze Stalowej Woli pozostanie tam co najmniej kilka godzin w oczekiwaniu na wynik meczu KSZO Ostrowiec - Wieczysta Kraków (dziś o godz. 18).

1-0 Mariusz Szuszkiewicz (64)

Stal Stalowa Wola: Furman - Kucharczyk, Olszewski (60. Ziarko), Grasza, Banach (77. Rogala), Kowalski - Soszyński, Imiela, Kołbon - Wydra (60. Filipczuk), Szuszkiewicz (90. Grabarz).

Cracovia II: Madejski - Bociek, Bracik, Pieńczak - Stachera (78. Mróz), Wiśniewski (67. Jodłowski), Budziński, Zaucha - Ogorzały, Nowicki (68. Gut) - Śmiglewski (81. Kapek).

Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce).
Żółte kartki: Kowalski, Soszyński, Wydra, Imiela, Rogala - Pieńczak, Nowicki, Bociek, Budziński.