2023-01-20 13:54:00

sparing: Wieczysta Kraków - Siarka Tarnobrzeg 1-4

Siarka Tarnobrzeg pokonała Wieczystą Kraków 4-1 w springu rozegranym w piątkowe południe na stadionie Prądniczanki w Krakowie.

Chwilę po upływie pierwszego kwadransa gry na prowadzenie wyszła Siarka Tarnobrzeg. Sfaulowany w polu karnym został Marcel Tyl przez Emmanuela Kumaha. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Marcin Stefanik i podopieczni Łukasza Becelli objęli prowadzenie w meczu z Wieczystą Kraków.

Już w pierwsze akcji drugiej połowy sfaulowany w polu karnym został Krzysztof Zawiślak przez stojącego w bramce gospodarzy, Tomasza Zielińskiego. Tym razem do rzutu karnego podszedł Lukas Hrnciar i podwyższył prowadzenie "Siarkowców". W 76. minucie Paweł Rogala zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i pięknym strzałem pokonał bramkarza Wieczystej.

Dziesięć minut później Piotr Kwaśniewski płaskim strzałem z linii pola karnego pokonał golkipera ekipy z Krakowa po raz czwarty w tym pojedynku. W doliczonym czasie gry gola "na otarcie łez" dla ekipy prowadzonej przez Dariusza Marca strzelił Karol Danielak.

Siarka Tarnobrzeg testowała w tym pojedynku sześciu piłkarzy. Wśród nich m.in. Mateusza Ziółkowskiego z Zagłębia Sosnowiec oraz Filipa Janię z Bruk-Bet Termalica II Nieciecza.

Wieczysta Kraków - Siarka Tarnobrzeg 1-4 (0-1)

0-1 Marcin Stefanik (19-karny)
0-2 Lukas Hrnciar (47-karny)
0-3 Paweł Rogala (76)
0-4 Piotr Kwaśniewski (86)
1-4 Karol Danielak (90)

Wieczysta Kraków:
(I połowa) Jakub Kowalski - Piotr Bujak, Denys Faworow, Paweł Koncewicz-Żyłka, Emmanuel Kumah - Jakub Bąk, Łukasz Pietras, Maciej Pałaszewski, Radosław Majewski, Damian Guzik - Dawid Linca

(II połowa) Tomasz Zieliński - Hennos Asmelash, Daniel Hoyo-Kowalski, Dawid Jampich, Adrian Klimczak - Manuel Torres, Thibault Moulin, Simeon Sławczew, Patrik Misak, Karol Danielak - Maksymilian Hebel.

Siarka Tarnobrzeg:
(I połowa) Wojciech Muzyk - zawodnik testowany I, Michał Bierzało, Marcin Stefanik - zawodnik testowany II, Marcel Tyl, zawodnik testowany III, Piotr Cichocki, Kacper Sumara, Bartosz Sulkowski - Kamil Adamek

(II połowa) Wojciech Muzyk - Wojciech Bieniarz, Pawło Czmełenko, zawodnik testowany IV (74. Krystian Furman) - Piotr Kwaśniewski, Szymon Kaliniec, zawodnik testowany V, Lukas Hrnciar, Paweł Rogala (81. Filip Krempa), zawodnik testowany VI - Krzysztof Zawiślak.