2022-11-28 21:36:46

Szybkie 3-0 na Podpromiu! Developres BELLA DOLINA Rzeszów rozprawił się z Radomką Radom

Developres Bella Dolina Rzeszów wygrał piąty mecz z rzędu bez straty seta. Tym razem podopieczne Stephana Antigi na własnej hali pokonały MOYA Radomkę Lotnisko Radom.

"Rysice" plasują się na pozycji lidera i były zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu. Przyjezdne tylko w pierwszym secie nawiązały walkę, a kolejne partie należały już do Developresu. Początek pierwszej partii należał do Radomki, przyjezdne wykorzystały błędy rzeszowianek i prowadziły 7-4, wtedy o pierwszą przerwę poprosił Stephan Antiga. Miejscowe próbowały nawiązać walkę, jednak nadal to Radomka pozostawała na prowadzeniu. Asem serwisowym popisała się Gozde Yilmaz, później w ataku pomyliła się Jelena Blagojević i "Rysice" przegrywały 10-14.

Dobrą zmianę na przyjęciu wniosła Weronika Szlagowska, która zastąpiła Jelenę Blagojević i rzeszowianki odrobiły straty (16-16). Skuteczne ataki Anny Obiały pozwoliły "Rysicom" wyjść na prowadzenie. Później Radomka odbijała się od szczelnego bloku i ostatecznie pierwszą partię miejscowe wygrały 25-17.

Druga partia to już pełna dominacja Developresu, punktowe zagrywki i skuteczna gra blokiem pozwoliły rzeszowiankom odskoczyć na kilka punktów. Rzeszowianki były nie do zatrzymania i po kolejnym dobrym ataku Anny Obiały prowadziły już 14-4. Pojedyncze ataki Radomki nie robiły większego wrażenia na "Rysicach" i w końcówce prowadziły już 20-10. Ostatecznie rzeszowianki pewnie wygrały drugiego seta 25-15.

Na początku trzeciej partii dobrze na zagrywce spisywała się Anna Wenerska i miejscowe prowadziły już 4-0. Przyjezdne odrobiły straty i po skutecznych akcjach Gozde Yilmaz było 5-5. Rzeszowianki nadal jednak dominowały w każdym elemencie i powiększały swoją przewagę, w końcówce było już 18-10. Trzecią partię skutecznym atakiem zakończyła Ann Kalandadze i podopieczne Stephana Antigi bez większych problemów wygrały 25-14.

Dla Developresu Bella Dolina Rzeszów było to piąte zwycięstwo z rzędu bez straty seta.

Developres Bella Dolina Rzeszów - MOYA Radomka Lotnisko Radom 3-0 (25-17, 25-15, 25-14)

MVP: Magdalenna Jurczyk

Developres Bella Dolina Rzeszów: Wenerska, Kalandadze, Obiała, Jurczyk, Orvosova, Blagojević, Szczygłowska (libero) oraz Szlagowska, Bińczycka, Centka, Rapacz. Trener Stephane Antiga.

MOYA Radomka Lotnisko Radom: Świrad, Yilmaz, Samara, J. Łukasik, Bugg, Murek, Adamek (libero) oraz Strasz (libero), Biała, Jasek, Zaborowska. Trener Błażej Kryształowicz.