2022-11-14 00:27:00

Pewna wygrana KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg na inaugurację sezonu Ligi Mistrzyń

Broniące tytułu zawodniczki z Tarnobrzega pokonały 3:0 na wyjeździe hiszpańskie Linares udanie inaugurując nowy sezon Ligi Mistrzyń.

W pierwszym tego dnia pojedynku Yang Xiaoxin zmierzyła się z Paranang Orawan. Pierwszy set padł łupem reprezentantki gospodarzy. W kolejnych partiach jednak to podopieczna trenera Zbigniewa Nęcka wysoko wygrywała (do 2,5,5) ostatecznie wyprowadzając polską drużynę na prowadzenie w meczu.

Drugi pojedynek to starcie reprezentantki gospodarzy Roxany Istrade z portugalką reprezentującą barwy Siarkopolu, Fu Yu. Zawodniczka KTSu nie pozostawiła złudzeń wysoko pokonując rywalkę. Ta nawiązała równorzędną walkę właściwie tylko w trzecim secie, który Fu Yu wygrała 12:10.

W, jak się później okazało ostatnim pojedynku tego wieczoru Elizabeta Samara gładko pokonała 3:0 swoją rodaczkę Claudię Karageę zapewniając tym samym drużynie z Tarnobrzega pewne zwycięstwo w meczu.

Obrończynie tytułu rewanż z hiszpańską drużyną rozegrają u siebie już 15.11. o godzinie 19:00. Następnie (jeszcze w listopadzie) naszą drużynę czekają dwa grupowe starcia przeciwko francuskiej Etival Clairefontaine.

Tecnigen Linares 0:3 KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg

Paranang Orawan 1:3 (11:6;2:11;5:11;5:11) Yang Xiaoxin

Roxana Istrade 0:3 (4:11;8:11;10:12) Fu Yu

Claudia Karagea 0:3 (6:11;6:11;5:11) Elizabeta Samara