2022-10-06 17:45:53

Okręgowy Puchar Polski: Faworyci awansowali do kolejnej rundy

Za nami trzecia runda Okręgowego Pucharu Polski w podokręgu Rzeszów-Dębica. Emocji nie brakowało, ale ostatecznie w każdym meczu lepsi okazali się faworyci.

Ciekawie było w Rzeszowie, gdzie Resovia II podejmowała Głogovię Głogów Małopolski. "Pasiaki" podbudowane serią ligowych zwycięstw postawiły trudne warunki drużynie z Głogowa. Ostatecznie jednak to czwartoligowiec wygrał 3-2. Głogovia objęła prowadzenie w 23. minucie, kiedy do siatki trafił Arkadiusz Gil. Kilka minut później Dawid Pieniążek umieścił piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał spalonego i wciąż goście byli na prowadzeniu. Dwie minuty później ten sam zawodnik ponownie pokonał bramkarza rywali i doprowadził do remisu.

W 62 . minucie Resovie na prowadzenie wyprowadził Jakub Maćkowiak. Chwilę później znowu mieliśmy remis, tym razem po rzucie rożnym piłkę w siatce umieścił Grzegorz Płonka.  Ostatnie słowo należało do przyjezdnych. W 74. minucie Tomasz Płonka strzelił na 3-2 i zamknął wynik spotkania.

Wysokie zwycięstwo odnotowała druga drużyna Stali Rzeszów, która pokonała Błękitnych Siedlanka aż 6-0. Swój mecz wygrała również Jedność Niechobrz, która pokonała Crasnovie Crasne 2-0 i Stal Łańcut, która rozprawiła się ze Strumykiem Malawa 5-1