2022-09-19 21:52:45

Skompletuj swoje akcesoria treningowe

Podobne tematy siłownia trening

Każda pora roku jest właściwa na to, aby wprowadzić do swojej codziennej rutyny dawkę ruchu. Możesz to robić zarówno na siłowni, jak i w zaciszu własnego domu. Warto zacząć od skompletowania odpowiedniego ekwipunku, który będzie pomocny i sprawi, że będziesz chętniej zaczynał treningi. O czym konkretnie mowa? Oto przykłady!

Zacznij od podstaw i wybierz odpowiednia matę do ćwiczeń

Wałek do rolowania - ulga dla mięśni

Dobierz pozostałe akcesoria do swoich potrzeb

Zacznij od podstaw i wybierz odpowiednia matę do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń to w zasadzie podstawa. To przykład wielofunkcyjnego gadżetu, który sprawdzi się zarówno podczas ćwiczeń w domu, jak i na siłowni. Podczas zakupu warto kierować się między innymi tym, aby mata była wykonana z antypoślizgowych materiałów. Dzięki temu będziesz mógł w pełni skupić się na treningu, zamiast na uporczywym poprawianiu przemieszczającej się maty. Jej grubość powinna wynosić między ok. 5-6 mm. Jeżeli szukasz takiej maty, która będzie służyć wyłącznie do jogi - wówczas możesz zdecydować się na jej cieńszą wersję. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, aby wykorzystywać ją do szeroko pojętego fitnessu - lepiej wybrać wariant wykonany z grubszego tworzywa. Z pewnością docenisz jej walory i będziesz o wiele chętniej przystępować do treningu!

Wałek do rolowania - ulga dla mięśni

Ten niepozorny przyrząd oferuje naprawdę wiele możliwości. Dzięki niemu możesz masować mięśnie bez konieczności udawania się do profesjonalnego gabinetu masażu. Ciężko co prawda o dorównanie tej metodzie wprawionym dłoniom specjalisty, jednak regularne korzystanie z takiego rollera może przynieść naprawdę pozytywne rezultaty! Umiejętne stosowanie technik automasażu przyniesie Ci szereg korzyści, do których można zaliczyć poprawę krążenia krwi, zwiększenie zakresu ruchów oraz wyeliminowanie bólu w newralgicznych miejscach. Takie wałki do rolowania pozwolą także zminimalizować ryzyko kontuzji, gdy będziesz je traktować do rozgrzania mięśni przez intensywnym treningiem czy np. wyprawą w góry. Możesz także zauważyć, że nie odczuwasz już tak dotkliwie zakwasów.

Dobierz pozostałe akcesoria do swoich potrzeb

Wymienione wyżej przedmioty to w zasadzie podstawa, od której warto zacząć kompletowanie swojej sportowej wyprawki. Pozostałe gadżety powinny być już dobierane pod indywidualne potrzeby w zależności od rodzaju treningów, jakie zamierzasz przeprowadzać. Powyższe propozycje to w zasadzie must-have bez względu na to, czy planujesz ćwiczenia w domu czy na siłowni!

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij