2022-09-17 14:39:00

Kolejna porażka PGE FKS Stali Mielec! Tym razem z Widzewem Łódź

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec ponieśli drugą z rzędu porażkę. Podopieczni Adama Majewskiego tym razem ulegli 0-3 Widzewowi Łódź.

Od początku meczu oba zespoły chciały przenieść grę na połowę przeciwnika. W 10. minucie serią kilku groźnych rzutów rożnych zagroziła PGE FKS Stal Mielec. Blisko gola z przewrotki był Marcin Flis. W 32. minucie Said Hamulic wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem Wdzewa Łódź. Serafin Szota sfaulował Holendra lecz sędzia wyjął żółtą kartkę.

W 49. minucie spotkania obrona Widzewa przy otwarciu gry od bramki, popełniła karygodny błąd. Piłkę przyjął Maciej Domański i dograł do Hamulicia na wysokości lini piątego metra, lecz niestety Holender tego nie wykorzystał. W 53. minucie po zagraniu górnej piłki przez zawodników z Łodzi, ta przeszła obrońców i całą akcje zakończył Jordi Sanchez.

W 77. minucie bardzo dobrą okazję miał Hamulic, ale fenomenelną obroną popisał się Ravas Henrich. Pięć minut później, Widzew podwyższył prowadzenie. Dominik Kun wywalczył pozycję i wyszedł w polu karnego sam na sam Bartoszem Mrozkiem. W końcówce meczu, drużyna z Łodzi wyprowadziła zabójczą kontrę, a tą wykończył pewnym strzałem Jakub Sypek.

0-1 Jordi Sanchez (53)
0-2 Dominik Kun (82)
0-3 Jakub Sypek (87)

PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek, Krystian Getinger, Fabian Hiszpański (60. Adam Ratajczyk), Marcin Flis, Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Matras, Fryderyk Gerbowski, Maciej Domański (85. Dominykas Barauskas), Piotr Wlazło, Mikołaj Lebedyński, Said Hamulic

Widzew Łódź: Ravas Henrich, Serafin Szota, Mato Milos, Jordi Sanchez, Juliusz Letniowski (62. Karol Danielak), Dominik Kun (88. Adam Dębiński), Paweł Zieliński, Marek Hanousek, Łukasz Zjawiński (71. Jakub Sypek), Martin Kreuzriegler (88. Bozhidar Chorbadzhiyski), Patryk Stępiński