2022-03-10 11:48:51

Rawlplug Sokół Łańcut zwycięski w zaległym meczu ze Starogardem Gdańskim

Rawlplug Sokół Łańcut był zdecydowanie lepszy na parkiecie i pokonał SKS Starogard Gdański 93- 62 w zaległym meczu 26. Kolejki Suzuki 1 ligi. Świetną postawą popisał się Marcin Nowakowski, który zdobył 16 punktów i zaliczył 11 asyst.

Już od początku spotkania to “Sokoły” dyktowały tempo gry.  W pierwszej kwarcie zaczęli budować zdecydowaną przewagę. Marcin Nowakowski popisywał się celnymi “trójkami” z wyskoku. Taki sam rzut wykonał na końcu tej części Michał Lis.

Kolejne kwarty w dalszym ciągu pokazywały wyższość gospodarzy. Sokół Łańcut grał spokojnie i pewnie, nie popełniając wielu błędów. Starogard Gdański zaczął mieć duże problemy- błędy kroków, niecelne rzuty, złe podania przyczyniały się do dużych strat.

Jedynie trzecia kwarta była wyrównana, ale nie pozwoliło to gościom na zbliżenie się wynikiem do rywala. Mecz zakończył się 93-62 dla Sokoła Łańcut. W łańcuckiej drużynie double-double zaliczył Marcin Nowakowski, bliski tego był także Wojciech Pisarczyk.

Rawlplug Sokół Łańcut– SKS Starogard Gdański 93-62 (19-11, 24-14, 20-17, 30-20)

RawlPlug Sokół Łańcut: Bręk 10, Pisarczyk 9, Wrona 11, Nowakowski 16) oraz Struski 5, Lis 7, Formella 12, Kulikowski 6, Załucki 8, Czerwonka 3, Barciński 0.

SKS Starogard Gdański: Kierlewicz 12, Burczyk 2, Sadło 9, Kamiński 0, Stryjewski 10 oraz Ćwikliński 7, Pietras 12, Cebula 3, Szymański 7.