2022-02-26 21:50:10

Miasto Szkła Krosno nie dało rady ekipie AZS-u AGH Kraków

Zawodnicy AZS AGH Kraków pewnie pokonali koszykarzy Miasta Szkła Krosno z wynikiem 76-64. Spotkanie w ramach 26 kolejki Suzuki 1 ligi odbyło się w hali AGH w Krakowie.

Miasto Szkła Krosno pomimo wielu starań nie podołali silniejszemu AZS AGH Kraków, którzy wyszli zwycięsko z tego starcia z wynikiem 76-64. Już drugi raz w tym sezonie lepszy okazał się podwawelski zespół. W poprzedniej rundzie pokonali ‘’szklany team’’ 78-74.

Mecz rozpoczął celny lay-up Sebastiana Rompy i to ekipa z Krosna jako pierwsza punktowała. Rywale jednak szybko wyrównali i rzutem Wojciecha Frasia zaczęli zdobywać przewagę. Większa część pierwszej kwarty opierała się na udanych rzutach z wyskoku AZS-u AGH Kraków, którzy do przerwy zgromadzili jedenastopunktowy zapas nad przeciwnikami. Druga kwarta wyglądała bardzo podobnie. Jako pierwszy w tej części spotkania punktował zawodnik Miasta Szkła- Roman Janik, jednak przewaga po stronie krakowskiej ekipy stale rosła. Kacper Majka zaliczył kilka celnych rzutów co dało rezultat 21-14 dla gospodarzy.

Kibice spodziewali się, że akademiccy zawodnicy stale będą dyktować tempo w tym meczu. Tym razem koszykarze z Krosna zmobilizowali się i zaczęli regularnie punktować. Trzecia kwarta była bardzo wyrównana i nie pokazywała większych braków u żadnej z drużyn. W ostatniej części spotkania zaskoczyli wszystkich koszykarze ‘’szklanego teamu’’. Świetny wsad zaliczył Szymon Sobiech, a rzutem za trzy punkty popisał się Roman Janik. Krakowska drużyna była zdecydowanie gorsza w tej kwarcie i zakończyła ją wynikiem 10-19.

Najaktywniejszym zawodnikiem wśród drużyny akademickiej z Krakowa był Kacper Rojek, który zdobył 18 punktów dla swojej drużyny. Wśród krośnian największą liczbę punktów zgromadził rozgrywający Roman Janik (17).

AZS AGH Kraków- Miasto Szkła Krosno 76-64 (23-12, 21-14, 22-19, 10-19)