2022-02-24 20:47:00

Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał UNI Opole i awansował do turnieju finałowego

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów po niezwykle emocjonującym meczu pokonały UNI Opole. Rzeszowianki udowodniły swoją przewagę i wygrały 3:1.

„Rysice” bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie, zdecydowana przewaga w pierwszym secie pozwoliła im do końca spokojnie rozegrać pierwszą partie i odniesć pewne zwycięstwo 25-12.
Od początku wyróżniającą się postacią była przyjmująca rzeszowskiej drużyny Jelena Blagojevic.

Drugi set był niezwykle wyrównany. Po zaciętej walce lepsze okazały się jednak siatkarki UNI Opole i wygrały drugą partię na przewagi 26:24. W kolejnej partii również nie zabrakło emocji. Zawodniczki DevelopRes Bella Dolina Rzeszów zachowały jednak zimną krew i wygrały 27:25.

W czwartym secie „Rysice” wróciły już na właściwe tory i powiększały swoją przewagę, ostatecznie ostatnia partia tego spotkania padła ich łupem i wygrały 25-19.

Tym samym podopieczne Stephana Antigi zwyciężyły 3-1 i znalazły się w finale Pucharu Polski. MVP spotkania została wybrana Jelena Blagojevic.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów- UNI Opole 3-1 (25-12, 24-26, 27-25, 25-19)

Developres Bella Dolina Rzeszów: Honorio (11), Blagojević (19), Stencel (10), Wenerska (4), Bajema (22), Jurczyk (8), Szczygłowska (libero) oraz Witowska, Rapacz (9) i Bińczycka

UNI Opole: Stronias (12), Bidias (15), Pellegrino (10), Muszyńska (6), Makarowska (1), Bączyńska (12), Adamek (libero) oraz Pamuła i Wołodko