2022-02-02 22:36:51

Asseco Resovia wygrała z Aluron CMC Wartą Zawiercie i awansowała do półfinału Pucharu Polski

Asseco Resovia pokonała 3-1 Aluron CMC Wartę Zawiercie i awansowała do półfinału Pucharu Polski. MVP spotkania został uznany Sam Deroo.

Pierwsza odsłona środowego pojedynku była bardzo wyrównana. Jednak przez cały czas to siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie prowadzili w secie z Asseco Resovią. W końcu ostatecznie goście wygrali tę partię 25-23 po udanym ataku Urosa Kovacevica, który po raz kolejny wcielił się w role rozgrywającego.

Drugi set rozpoczął się od doskonałej gry "Pasiaków" na zagrywce. Podopieczni Marcelo Mendeza osiągnęli przewagę, którą kontrolowali aż do końca. Ostatecznie wygrali tę odsłonę 25-9. Trzecia partia była ponownie bardzo wyrównana, ale zespoły miały swoje przestoje. Najpierw goście wyszli na prowadzenie 6-4, a chwilę później "Pasiaki" zdobyły pięć punktów z rzędu i zrobiło się 9-6. W końcówce Asseco Resovia wyszła na prowadzenie 19-15, ale "Jurajscy Rycerze" zdobyli pięć "oczek" z rzędu i wyszli na prowadzenie 20-19. Jednak w końcowych fragmentach trzeciego seta lepiej zaprezentowali się gospodarze i wygrali 25-23.

W ostatniej partii ponownie lepsi okazali się siatkarze Asseco Resovii. Gospodarze wygrali 25-18 i triumfowali w całym meczu 3-1. Tym samym "Pasiaki" awansowały do półfinału Pucharu Polski. Najlpeszym siatkarzem meczu został wybrany Sam Deroo.

Asseco Resovia - Aluron CMC Warta Zawiercie 3-1 (23-25, 25-9, 25-23, 25-18)