2022-01-07 20:10:00

Developres Bella Dolina Rzeszów pewnie pokonał ŁKS Commercecon Łódź

Siarkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów nie dały szans rywalkom. Wielu spodziewało się wyrównanego starcia, jednak popularne "Rysice" stanęły na wysokości zadania i rozbiły ŁKS Commercecon Łódź.

Duże problemy z wejściem w mecz miał ŁKS Commercecon Łódź, co postanowiły wykorzystać siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów. Popularne "Rysice" szybko objęły prowadzenie i to praktycznie utrzymały do końca pierwszego seta, choć były momenty, że łodziankom nie brakowało wiele do odrobienia strat.

Podopieczne Stephana Antigi były jednak tego dnia konkretniejsze i wygrały pierwszego seta 25-19, a zakończyła go Izabela Rapacz. Początek drugiego seta lepiej ułożył się dla zespołu z Łodzi, jednak Developres szybko odrobił straty, a następnie poszedł za ciosem. Gospodynie starały się nawiązać walkę z ekipą z Rzeszowa, ale bezskutecznie.

Zespół z Podkarpacia nie zatrzymywał się i w drugim secie ponownie okazał się lepszy, a zakończył go audany atak Anny Stencel. Łodzianki w trzecim secie postawiły wszystko na jedną kartę i zaczęło wyglądać to lepiej. Rzeszowianki chciały szybko załatwić sprawę, jednak gospodynie nie dawały za wygraną.

Końcówka zapowiadała się bardzo ciekawie i taka też była. Ekipa z Łodzi za wszelką cenę próbowała postawić się przyjezdnym. Ostatecznie jednak to Developres Bella Dolina Rzeszów odniósł ważne zwycięstwo i wygrał trzeciego seta 27-25. MVP dzisiejszego spotkania została Jelena Blagojević.

ŁKS Commercecon Łódź - Developres Bella Dolina Rzeszów 0-3 (19-25, 16-25,  25-27)

ŁKS Commercecon Łódź: Grajber (7), Wikowska (6), Colombo (1), Ratzke (2), Alagierska (2), Jones-Perry (4), Maj-Erwardt (libero) oraz Sobiczewska (9), Gajer, Piasecka, Jukoski i Pacak (2)

Developres Bella Dolina Rzeszów: Honorio (12), Blagojević (14), Stencel (9), Bajema, Jurczyk (5), Przybyła (libero) oraz Rapacz (2), Kalandadze (10) i Bińczycka