2021-11-09 15:48:35

Finansowanie nieruchomości – doradztwo inwestycyjne

Podobne tematy lifetyle
Decyzja o zakupie mieszkania na własny użytek powinna być dobrze przemyślana. Podobnie jak pomysł o rozpoczęciu przygody z inwestowaniem w nieruchomości, które są położone w dogodnych lokalizacjach. Niezależnie od tego, czy zamierzamy kupić mieszkanie dla siebie czy z przeznaczeniem na wynajem, warto zastanowić się nad sposobem finansowania takiej transakcji. Chociaż możliwości jest wiele, bez wątpienia przyda się zapas gotówki i zdolność kredytowa.

Sposoby na finansowanie zakupu nieruchomości

Najbardziej popularną opcją jest wzięcie kredytu hipotecznego. Pamiętajmy jednak, że bank może sfinansować naszą nieruchomość w maksymalnie 80 procentach. Pozostałe 20% to wymagany wkład własny, czyli środki pieniężne niezbędne do sfinalizowania całej transakcji. Dodatkowo warto pamiętać o dodatkowych kosztach związanych z podatkiem czy opłatami za notariusza. Jeśli chodzi o nieruchomości pod inwestycje, dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza lokale z rynku pierwotnego. Nabywca nie musi płacić PCC, czyli podatku od czynności cywilnoprawnych.

Powróćmy jednak do sedna sprawy, czyli co zrobić w sytuacji, gdy nie posiadamy zbyt dużych oszczędności? Skąd wziąć pieniądze na zakup nieruchomości? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy rodziny lub przyjaciół. Możemy na przykład pożyczyć parę tysięcy złotych u kilku znajomych, tak by uzbierać wymaganą kwotę na wkład własny. Alternatywną opcją jest znalezienie partnera biznesowego, który sfinansuje całą inwestycję. W takim przypadku oprocentowanie pożyczki waha się pomiędzy 8 a 17% w skali roku.

Doradztwo inwestycyjne nieruchomości

Na czym właściwie polega taka forma pomocy? Doradztwo inwestycyjne obejmuje czynności, które polegają na wydawaniu pisemnych lub ustnych rekomendacji dotyczących obrotu nieruchomościami czy innymi aktywami finansowymi. Doradca może przedstawić klientowi rozwiązania wpływające na zwiększenie zysku oraz poinformować o potencjalnych zagrożeniach. Usługi tego typu są dedykowane każdemu, kto chce zadbać o swoje finanse i jakość posiadanego portfela inwestycyjnego. Z takiej formy wsparcia coraz chętniej korzystają na przykład inwestorzy czy deweloperzy w Przemyślu.

Doradztwo inwestycyjne to idealna propozycja dla osób, które mają spore oszczędności i zastanawiają się nad bezpiecznym zainwestowaniem pewnej sumy pieniędzy. O współpracy z doradcą powinni pomyśleć nie tylko doświadczeni, ale też rozpoczynający swoją karierę inwestorzy. Niektórzy deweloperzy mogą mieć także duży problem z obrotem nieruchomościami, co jest przeszkodą w osiągnięciu długoterminowych zysków. W takim przypadku powinni zastanowić się nad skorzystaniem z usług doradcy inwestycyjnego, który posiada wiedzę z zakresu aktualnej sytuacji na rynku, dostęp do wielu informacji i danych.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij