2021-10-12 14:14:00

Maciej Witan złapany na dopingu! W jego organizmie wykryto amfetaminę

fot. Tomasz Sowa
fot. Tomasz Sowa
Maciej Witan, hokeista STS Ciarko Sanok został zawieszony w prawach zawodnika z powodu naruszenia przepisów antydopingowych. Grozi mu od dwóch do czterech lat dyskwalifikacji.
 
Maciej Witan został zawieszony w prawach zawodnika po tym jak otrzymał pozytywny wynik testu antydopingowego. Hokeista STS Ciarko Sanok przeszedł rutynową kontrolę na obecność substancji zakazanych po meczu z Toruniu 16 września. W jego organizmie wykryto amfetaminę.
 
Mogę potwierdzić, że mamy do czynienia z przypadkiem podejrzenia naruszenia przepisów antydopingowych. Zawodnik ma jeszcze prawo do tego, aby przeprowadzić analizę próbki "B". Sytuacja jest wyjaśniana – powiedział Michał Rynkowski, dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej cytowany przez portal hokej.net.
 
Witan był odkrycie w poprzednim sezonie Polskiej Ligi Hokejowej. 20-latek w poprzednim sezonie zdobył dziesięć bramek oraz zaliczył dwanaście asyst dla ekipy z STS-u Ciarko Sanok.
 
- Zawodnikowi grozi do czterech lat dyskwalifikacji. W organizmie zawodnika wykryto substancję z rodziny stymulantów, która zgodnie z kategorią substancji metod zabronionych jest traktowana jako nieokreślona. Można powiedzieć, że substancja zaliczana jest do twardego dopingu. W przypadku wykrycia takich substancji zawodnikowi grozi od dwóch do czterech lat dyskwalifikacji. Ale sprawa sprawie nie jest równa. Chyba, że zawodnik udowodni, że przyjmował ją w sposób niecelowy – dodał Rynkowski.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

? 2021-10-12 17:23:46 3 0

Co , Viagrę grał ? Taki młody ?

......?..... 2021-10-12 17:24:20 3 0

Viagre brał ????

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij