2021-08-03 17:00:32

Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Polscy siatkarze przegrali z Francją i odpadli z walki o medale

Siatkarze reprezentacji Polski przegrali z Francją 2:3 w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021. Tym samym biało-czerwoni stracili szanse na walkę o medale.

Podopieczni trenera Vitala Heynena przegrali z Francuzami i nie zagrają o medale Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021! Biało-czerwoni dwukrotnie prowadzili w setach - najpierw 1:0, później 2:1, ale ostatecznie przegrali w tie-breaku 9:15.

W pierwszym secie wyrównany był tylko początek. Od stanu 5:5 Polacy kontrowali przebieg tej partii i ostatecznie zwyciężyli 25:21. W drugim secie emocji było już zdecydowanie więcej i tutaj niestety Francuzi odskoczyli w końcówce ostatecznie wygrywając 25:22.

Trzeci set zakończył się, podobnie jak w pierwszej partii, wygraną biało-czerwonych 25:21. Czwarty set w takim samym stosunku wygrała Francja i o wszystkim zadecydował miał tie-break.

Niestety w piątym secie zdecydowanie lepsi byli Francuzi, którzy wygrali 15:9 i to oni awansowali do strefy medalowej.

W meczu półfinałowym Francja zmierzy się z reprezentacją Argentyny. W drugim półfinale Brazylia zagra z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim.

POLSKA - FRANCJA 2:3 (25:21, 22:25, 25:21, 21:25, 9:15)