2021-07-24 13:07:00

Sparing: Stal Rzeszów - Siarka Tarnobrzeg 3-1

Stal Rzeszów w sobotę rozegrała kolejny mecz towarzyski przed ligą. Rywalek ekipy Daniela Myśliwca była Siarka Tarnobrzeg.

Lepiej na boisku od początku prezentowała się Stal Rzeszów, która szybko wypracowała sobie przewagę. Drugoligowiec na prowadzenie wyszedł w 19. minucie. Andreja Prokić otrzymał piłkę, a następnie wyłożył ją Damianowi Michalikowi, który dopełnił formalności i pokonał bramkarza Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni Daniela Myśliwca nie zamieszali się zatrzymywać i czym prędzej rozpoczęli poszukiwania gola numer dwa.

"Biało-niebiescy" napierali i 28. minucie mieli kolejną świetną okazję. W sytuacji sam na sam znalazł się Piotr Głowacki, ale nie trafił w bramkę. Rzeszowianie przeważali na murawie, a szanse na zdobycie gola miał m.in. Patryk Małecki. Jego strzał wybronił bramkarz Siarki, ale przy dobitce Michalika był już bezradny i Stal prowadziła 2-0.

Ostatnie słowo w pierwszej odsłonie meczu należało jednak do ekipy dowodzonej przez Sławomira Majaka, która w 44. minucie miała rzut karny, po tym jak w polu karnym faulował Łukasz Góra. "Jedenastkę" na gola pewnym uderzeniem zamienił Marcin Stefanik. Stal próbowała jeszcze odzyskać dwubramkowe prowadzenie, jednak wynik do przerwy już nie uległ zmianie.

Oba zespoły w drugiej połowie miały swoje okazje, jednak konkretniejsza była Stal. Ekipa z Rzeszowa w 52. minucie prowadziła już 3-0. Jeden z Siarki chcąc wybić piłkę, trafił w Damiana Michalika, który tym samym skompletował hat-tricka. Więcej goli w tym meczu już nie padło i po końcowym gwizdku, lepsze humory miały popularne "Żurawie".

Stal Rzeszów - Siarka Tarnobrzeg 3-1 (2-1)

1-0 Damian Michalik (19)
2-0 Damian Michalik (36)
2-1 Marcin Stefanik (44-rzut karny)
3-1 Damian Michalik (52)

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Dominik Marczuk (85. Krystian Wrona), Łukasz Góra (85. Sławomir Szeliga), Paweł Oleksy (85. Zawodnik testowany), Piotr Głowacki (85. Ramil Mustafajew) - Bartłomiej Poczobut (85. Jakub Szczypek), Krzysztof Danielewicz (85. Błażej Szczepanek), Bartosz Wolski (85. Mariusz Sławek) - Damian Michalik (66. Dawid Olejarka), Patryk Małecki (66. Rafał Maciejewski), Andreja Prokić (66. Bartosz Snopczyński)

Siarka Tarnobrzeg: Maciej Kowal - Sebastian Duda, Kacper Józefiak, Marcin Stefanik - Wojciech Bieniarz, Marcel Tyl, Jakub Tabor, Bartosz Sulkowski - Ołeksandr Jacenko, Krzysztof Zawiślak, Dawid Bałdyga oraz Michał Bierzało, Mateusz Janeczko, Paweł Mróz, Paweł Rogala, Gabriel Skrzypek