2021-06-26 13:03:49

sparing: Wisła Kraków - PGE Stal Mielec 3-2

Stal Mielec przegrała w sparingu z Wisłą Kraków (fot. Karol Słomka / archiwum)
Ekstraklasowa PGE Stal Mielec przegrała 2-3 w meczu sparingowym z Wisłą Kraków. Arbiter tego pojedynku podyktował aż cztery rzuty karne.

Prowadzenie graczeom Wisły Kraków dał już w 8. minucie spotkania Konrad Gruszkowski. Niedługo później podwyższyć na 2-0 mógł Jakub Błaszczykowski, ale nie wykorzystał rzutu karnego (uderzył nad poprzeczką).

W 25. minucie rzut karny miała też PGE Stal Mielec. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora okazji nie zmarnowali i po strzale Grzegorz Tomasiewicza doprowadzili do wyrównania. Do przerwy było 1-1.

Chwilkę po zmianie stron arbiter dzisiejszego meczu sparingowego wskazał na "wapno" już po raz trzeci. Tym razem na linii jedenastego metra stanął Michał Frydrych i nie pomylił się dając prowadzenie Wiśle Kraków.

Odpowiedź PGE Stali Mielec była bardzo szybka, bo już kilka minut później do wyrównania doprowadził Aleksandar Kolev.

To jednak nie był koniec emocji na boisku w Myślenicach, bo właśnie tam rozgrywany był ten sparing. W 68. minucie w polu karnym Stali Mielec faulowany był Yaw Yeboah, a sędzia już po raz czwarty w tym spotkaniu podyktował jedenastkę. Na bramkę zamienił go sam poszkodowany zapewniając Wiślakom wygraną 3-2.

W barwach PGE Stali Mielec zagrało kilku nowych zawodników. Byli to m.in. Adrian Soboń (ostatnio Wólczanka Wólka Pełkińska) oraz Ołeksandr Jacenko (Lech II Poznań). Pojawili się też grający na co dzień w rezerwach Filip Bakowski i Krystian Kardyś.

W ekipie Wisły Kraków wystąpił powracający z wypożyczenia do Apklan Resovii Przemysław Zdybowicz.

WISŁA KRAKÓW - PGE STAL MIELEC 3-2 (1-1)

1-0 Konrad Gruszkowski (8)
1-1 Grzegorz Tomasiewicz (65-karny)
2-1 Michał Frydrych (47-karny)
2-2 Aleksandar Kolev (50)
3-2 Yaw Yeboah (69-karny)

Wisła Kraków: Mateusz Lis (46. Mikołaj Biegański) - Konrad Gruszkowski (84. Patryk Warczak), Serafin Szota (84. Kamil Głogowski), Michał Frydrych (64. Daniel Hoyo-Kowalski), Krystian Wachowiak (84. Paweł Koncewicz-Żyłka), Yaw Yeboah (74. Sławomir Chmiel), Gieorgij Żukow (64. Nikola Kuveljić), Aschraf El Mahdioui (84. Kacper Duda), Jakub Błaszczykowski (46. Chuca), Stefan Savić (74. Przemysław Zdybowicz), Jan Kliment (64. Hubert Sobol).

PGE Stal Mielec: (I połowa) Michał Gliwa - Krystian Kardyś (9. Adam Kramarz), Jonathan de Amo, Bożidar Czorbadżijski, Filip Bakowski, Krystian Getinger, Adrian Soboń, Marcin Budziński, Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Jankowski, Łukasz Zjawiński; (II połowa) Damian Primel - Ołeksandr Jacenko, Michael Wyparło, Mateusz Żyro, Marcin Flis, Łukasz Seweryn, Mateusz Mak, Maciej Urbańczyk, Eryk Galara Aleksandar Kolev, Kacper Sadłocha.

Żółte kartki: Gruszkowski, Sobol - Czorbadżijski, Mak.
Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).