2021-04-02 19:16:00

Developres SkyRes Rzeszów wyrównał stan rywalizacji z ŁKS-em Commercecon Łódź. Decydujący mecz w Rzeszowie

Developres SkyRes Rzeszów udanie zrewanżował się ŁKS-owi Commercecon Łódź. Rywalizacja wraca do Rzeszowa. (fot. Maciej Goclon)
Developres SkyRes Rzeszów udanie zrewanżował się ŁKS-owi Commercecon Łódź. "Rysice" wygrały 3-0. Zatem rywalizacja wraca do Rzeszowa. We wtorek 6 kwietnia dowiemy się kto zagra w finale z Chemikiem Police.

Bardzo wyrównany był początek meczu pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź a Developresem SkyRes Rzeszów. Dopiero od stanu 7-6 serię złapały siatkarki z Rzeszow. Podopieczne Stephana Antigi zdobyły sześć punktów z rzędu i zrobiło się 7-12. W dalszej części tej partii "Rysice" kontrolowały jej przebieg i ostatecznie wygrały 25-20

Drugą partię Developres zaczął od znakomitej gry. Siatkarki z Rzeszowa osiągnęły przewagę pięciu punktów. Jednak Michał Masek wziął czas i chwilę później na tablicy wyników był remis. W dalszej części tej partii ponownie lepiej zaczęły grać siatkarki Developresu. "Rysice" wyszły na prowadzenie 24-17. Wówczas na zagrywkę udała się Katarina Lazović, czyli MVP pierwszego meczu półfinałowego. Okazała się na tyle skuteczna, że zniwelowała przewagę gości do dwóch punktów. Jednak seta udanym atakiem zakończyła Kiera Van Ryk. W tej partii Developres wygrał 25-22.

Trzeciego seta również lepiej rozpoczęły podopiecznie Antigi, które wyglądały zdecydowanie lepiej niż w poniedziałkowym meczu. Szczególnie dobrze prezentowała się Van Ryk. Siatkarki z Rzeszowa prowadziły od początku do końca. Trzeci set zakończył się wynikiem

Statuetkę dla najlepszej zawodnicy tego meczu odebrała fenomenalna Kiera Van Ryk! Tym samym "Rysice" udanie zrewanżowały się ŁKS-owi Commercecon Łódź. Również wygrały 3-0. O tym kto zagra w finale z Chemikiem Police zdecyduje trzeci mecz, który odbędzie we wtorek 6 kwietnia w Rzeszowie. Początek meczu o godz. 20:30.

ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów (20-25, 22-25, 23-25)