2021-02-19 19:52:02

PGE Stal Mielec wciąż ostatnia w tabeli. Bezbarwny remis z Cracovią

PGE Stal Mielec zremisowała bezbramkowo z Cracovią (fot. Karol Słomka / archiwum)
Piłkarze PGE Stali Mielec zremisowali 0-0 z Cracovią w meczu 18. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Podkarpacki zespół wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Od pierwszych minut tego pojedynku stroną przeważającą byli goście. Gracze Cracovii zdecydowanie częściej byli przy piłce i częściej atakowali na bramkę rywali. Juz w 2. minucie pojedynku do siatki trafił Marco Alvarez, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Niedługo później z dystansu uderzał Daniel Pik, ale na miejscu był Rafał Strączek, który pewnie interweniował. W odpowiedzi z rzutu wolnego uderzał Maciej Domański, ale bardzo niecelnie.
Pierwszą klarowną sytuację w tym spotkaniu miała PGE Stal Mielec. W 37. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Maciej Jankowski, ale będą dwa metry od bramki trafił prosto w Karola Niemczyckiego. Była to zdecydowanie najlepsza sytuacja na gola w pierwszej połowie.

Po zmianie stron nadal przeważała Cracovia, ale długo nie mogła stworzyć groźnej sytuacji. To za to znowu udało się gospodarzo. W 60. minucie potężnym uderzeniem popisał się Petteri Forsell, ale jego uderzenie trafiło tylko w poprzeczkę.

W końcówce spotkania wyklarowała się lekka przewaga PGE Stali Mielec, ale na niewiele się to zdało. Niecelnie główkował Aleksandar Kolev, strzelać próbował Krystian Getinger, ale także nie trafił w światło bramki.

Ostatecznie Stal Mielec zremisowała z Cracovią 0-0 i wciąż jest "czerwoną latarnią" ligi. Pomimo tego, że z rozgrywek spada w tym sezonie tylko jedna drużyna o utrzymanie może być bardzo ciężko. Tym bardziej jeśli w takich pojedynkach jak dziś mielczanie nie będą zdobywać trzech punktów.

PGE Stal Mielec: Rafał Strączek - Albin Granlund (46. Robert Dadok), Mateusz Matras, Bożidar Czorbadżijski, Jonathan de Amo, Krystian Getinger, Maciej Jankowski (71. Mateusz Mak), Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Domański, Andreja Prokić (46. Petteri Forsell), Aleksandar Kolev (79. Łukasz Zjawiński).

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Dawid Szymonowicz, Matej Rodin, Sergiu Hanca, Ivan Fiolić (56. Thiago), Damir Sadiković, Florian Loshaj, Marcos Alvarez (74. Sebastian Strózik), Daniel Pik (74. Marcin Budziński), Rivaldinho.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Żółte kartki: Granlund, Getinger, Dadok, Tomasiewicz, Forsell - Rodin, Pik.