https://www.dikyspray.pl/


2020-10-19 16:25:02

Pralko-suszarka - jak wybrać najlepszą?

Pranie i suszenie ubrań w jednym urządzeniu? To możliwe, dzięki nowoczesnym pralko-suszarkom! Takie urządzenie zapewni nam funkcjonalność i pozwoli zaoszczędzić naprawdę wiele czasu. Jak wybrać dobrą pralko-suszarkę?

Robienie prania to jeden z tych domowych obowiązków, od których nie ma ucieczki. Nie każdemu jednak czynność ta sprawia przyjemność. Dla niektórych jest wręcz udręką. Samo zrobienie takiego prania to oczywiście jeszcze nic. Selekcja ubrań oraz wrzucenie ich do pralki zajmuje maksymalnie kilka minut i poradzi sobie z tym właściwie każdy. Schody zaczynają się jednak dopiero później, kiedy to cykl prania zostanie zakończony. Dokładne rozwieszenie całej zawartości pralki to bowiem zadanie niezwykle czasochłonne. Do tego wieszak zajmujący pół pokoju i wilgoć, która w chłodne dni powoduje wręcz parowanie okien. To jednak wcale nie musi tak wyglądać. A co, jeśli by tak móc wyjmować z pralki już suche rzeczy? Taki komfort umożliwiają nam nowoczesne pralkosuszarki. Jak jednak wybrać urządzenie, które zapewni nam nienaganne działanie? Czy taka inwestycja się opłaca?

Jak działa pralko-suszarka?

Działanie urządzeń, jakimi są pralkosuszarki, wzbudza sporo ciekawości. Jak więc właściwie dzieje się to, że jedno urządzenie pozwala jednocześnie wyprać oraz wysuszyć odzież? To właściwie bardzo proste. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że procesy te następują jeden po drugim. Pierwszy etap to po prostu klasyczne pranie. Po jego zakończeniu następuje kolejny cykl, czyli właśnie suszenie. Polega ono na generowaniu bardzo silnego podmuchu gorącego powietrza. I to wszystko w tym samym bębnie. Kiedy zawartość zostanie już wysuszona, cała wilgoć uzyskana w tym procesie zostaje odprowadzona i oczyszczona przez specjalny filtr.

Czas trwania suszenia prania w sposób klasyczny zależny jest przede wszystkim od temperatury. Latem na tarasie ubrania mogą wyschnąć nawet w godzinę. Zimą natomiast może to porwać nawet kilka dni. Pralkosuszarki na szczęście nie każą nam tyle czekać. Większość modeli pozwala całkowicie wysuszyć pranie w maksymalnie 1,5 godziny. Warto zaznaczyć, że bardzo ważną kwestią jest dopasowanie odpowiedniego programu suszenia, do rodzaju poddawanych temu procesowi tkanin. Dzięki temu zachowają one swój świetny wygląd.

Wybieramy pralko-suszarkę — co wziąć pod uwagę?

Obecnie w sklepach ze sprzętem AGD dostępny jest coraz większy wybór urządzeń takich jak pralkosuszarki. Wystarczy zajrzeć na https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki.bhtml, by przekonać się, jak wiele mamy możliwości. Naturalnie pojawiają się też w związku z tym liczne pytania dotyczące tego, jak wybrać najlepszą pralko-suszarkę do swego domu. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, by mieć pewność, że kupujemy sprzęt, który będzie nam świetnie służyć przez wiele lat? Tutaj najistotniejsze będą oczywiście parametry techniczne. Ważną kwestią jest na przykład maksymalna prędkość wirowań. Im większa, tym lepiej, gdyż pranie zostanie wysuszone jeszcze szybciej. Inną sprawą, której koniecznie powinniśmy poświęcić uwagę, jest ilość oraz rodzaj oferowanych programów. Pamiętajmy bowiem, że precyzyjne dopasowanie takiego trybu, do rodzaju prania sprawia, że nie musimy martwić się o to, że nasze ubrania zniszczą się podczas tego procesu.

Przy wyborze urządzeń AGD zawsze należy patrzeć także na sprawy związane z kosztem eksploatacji. W przypadku pralkosuszarki ważne jest zarówno zużycie prądu, jak i wody. Pod tym względem, najbardziej opłacalną opcją bez wątpienia są pralkosuszarki klasy energetycznej oznaczonej literą A. Oczywiście nie możemy zapomnieć też o parametrach fizycznych urządzenia wielofunkcyjnego. Rozmiar pralko-suszarki oraz jej pojemność powinna być dopasowana do potrzeb indywidualnych.

Najlepsze pralko-suszarki — ważna jest jakość

Decydując się na zakup pralkosuszarki, powinniśmy pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Dlatego też bardzo ważne, by wybrać sprzęt dobrej jakości, który będzie służył nam bezawaryjnie przez długi czas. Jak zyskać jednak pewność, że sprzęt prezentuje najwyższą klasę? Odpowiedź jest dość prosta. W przypadku urządzeń AGD gwarancją jakości jest przede wszystkim sprawdzony producent. Obecnie największą popularnością cieszą się przede wszystkim pralkosuszarki Whirlpool, dostępne na https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki,_Whirlpool.bhtml. Wśród zaufanych producentów znajduje się także LG, Samsung, czy Hoover.

Pralko- suszarka — czy warto kupić?

Czy zakup pralkosuszarki to rzeczywiście dobry pomysł? Czy to się w ogóle opłaca? Oczywiście wszystko to zależy od indywidualnych czynników. Czy zależy nam na oszczędności czasu? Czy mamy dość zapachu wilgoci, jakie pozostawia w pomieszczeniach schnące pranie? Czy suszarka na pranie zajmuje nam dużą przestrzeń w domu? Jeśli na chociaż jedno pytanie odpowiedzieliśmy twierdząco, to pralko-suszarka jest urządzeniem, które bez wątpienia się u nas sprawdzi. Duży wybór urządzeń znajdziemy między innymi na https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki,_Hoover.bhtml. Dobre pralkosuszarki bardzo często dostępne są w cenach bardzo zbliżonych do zwykłych pralek. Z tego też względu, jest to naprawdę korzystna opcja.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij