https://www.dikyspray.pl/


2020-09-01 11:47:28

Zmiana gospodarza w meczu Apklan Resovia - Odra Opole

Piłkarze Resovia w tradycyjnych biało-czerwonych pasiakach (fot. Patryk Górecki)
Piłkarze Resovia w tradycyjnych biało-czerwonych pasiakach (fot. Patryk Górecki)
Mecz Apklan Resovia - Odra Opole w ramach 6. kolejki rozgrywek zostanie rozegrany w Opolu. Zmiana nastąpiła na prośbę drużyny z Rzeszowa.
 
- Zarząd Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia informuje, że planowany na 30 września 2020 roku pojedynek 6. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Odrą Opole, a Apklan Resovią rozegrany zostanie na stadionie w Opolu - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Resovii.
 
- Oba kluby porozumiały się w tej kwestii, a zgodę na zmianę gospodarza wyraził także Departament Rozgrywek PZPN. Będzie to szósty z rzędu mecz wyjazdowy Resovii.
 
To kolejne spotkanie z udziałem Apklan Resovii, które zostanie rozegrane poza Rzeszowem. "Pasiaki" przenoszą na boiska rywali jak na razie wszystkie spotkania, które miały grać u siebie. Wszystko po to, by móc dostosować Stadion Miejski w Rzeszowie do wymogów pierwszoligowych i nie grać w Stalowej Woli.
 
Kolejne domowe spotkanie Apklan Resovii zaplanowane jest na weekend 10/11 października ze Stomilem Olsztyn. Spodziewać się można jednak, że i tym razym rzeszowianie będą czynić starania, by to spotkanie rozegrać w Olsztynie.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 16

Rozwiąż działanie =

Rzeszów 2020-09-01 12:24:39 79 75

Wybudujcie sobie stadion sami i nie badzcie roszczeniowi bo wszystko wam sie nalezy byscie chcieli 2 stadiony a u siebie czemu Stali nie wpuscicie aby grali.Miasto nie powinno ulegac.W siatkowce wybudowali wam hale a Stali zrobili stadion wiec jest to sprawiedliwe boli?ma bolec piecze ma piec...

Rzeszów 2020-09-01 12:24:39 79 75

Wybudujcie sobie stadion sami i nie badzcie roszczeniowi bo wszystko wam sie nalezy byscie chcieli 2 stadiony a u siebie czemu Stali nie wpuscicie aby grali.Miasto nie powinno ulegac.W siatkowce wybudowali wam hale a Stali zrobili stadion wiec jest to sprawiedliwe boli?ma bolec piecze ma piec...

Ąaa 2020-09-01 12:35:03 46 21

Będą pewnie przekładać ile się da aby teraz grać na wyjazdach. Będą jaja jak do wiosny dalej nie dostosuja stadionu Stali do wymogów 1 ligi i będą musieli grać w Stalowej haha ale będzie wtedy płacz

do rzeszów 2020-09-01 13:41:28 56 36

że masz icku czelność pisać o roszczeniowym podejściu? komu postawiono lata temu trybunę za 80 baniek (na dzisiejsze byłoby pewnie za 2x tyle) mimo gry w ligach pszenno- buraczych. A udogodnienia pod żużel? Za kogo spłacono długi i wyciągnięto za uszy, a kto spłacał sam egzystując bez ciepłej wody w kranie? w kogo miasto od paru lat ładuje grube miliony w sposób bezpośredni lub pośredni naganiając sponsorów? O tym że podkarpacie jest jedynym miastem wojewódzkim, które nie może organizować imprez lekkoatletycznym na poziomie krajowym pewnie nie słyszałeś? A o I lidze i lekkoatletach na poziomie krajowym i międzynarodowym? A wszystko w momencie gdy projekt od dawno gotowy, a pieniądze zarezerwowane, ale temat stoi tylko przez ewidentny brak woli politycznej. Do prawny sk*****ysyństwo, zawiść i hipokryzja niektórych nie zna granic.

Sovia 2020-09-01 14:02:16 23 19

Brawo, dobry ruch klubu. Do zmiany jest jeszcze bez wątpienia mecz z Radomiakiem, planowany również na środę. Z praktycznego punktu widzenia nie ma znaczenia stalowa czy radom, z finansowo- kibicowskiego jest kompletnie bez sensu i nie da się absolutnie nic z tym zrobić. Resztę, czyli weekendowe Stomil, Sandecję, Arkę i Jastrzębie można (z konieczności lub wyboru) zorganizować w tej nieszczęsnej Stalowej Woli, a jednocześnie trochę ograniczyć niedogodności organizując je z głową. Ciekawe marki, tylko 4 takie "domowe" mecze. Przy odpowiedniej promocji i pomocy kibicom w dostaniu się na mecz byłaby szansa na dobrą mobilizację, mini inwazję do Stalowej i grę przy rozsądnej liczbie kibiców.

Porada 2020-09-01 14:48:15 32 20

jak miasto nie może miejski nad wisłokiem dostosować do wymogów 1 ligi to niech dostosuje stadion Resovi którym też zarządza tu nie ma problemów tylko troche chęci i profesjonalizmu

Tadek 2020-09-01 15:30:40 24 14

Ta runda pod względem kibicowsko- marketingowym jest niemal stracona. Miejmy nadzieję, że wyniki sportowe będą trzymały to wszystko w kupie. Dzięki przekładaniu meczów Resovia jest w stanie ograniczyć koszty, pewnie jakoś przetrwa, choć z mocno przygaszonym potencjałem, ale jeśli sytuacja do wiosny się nie zmieni i rzeczywiście przyjdzie grać "u siebie" w Stalowej, to klub może zostać zamieciony. Oprócz kumulacji obecnych problemów, dojdzie finansowy strzał. Nie zapominajmy też że Rzeszów jest miastem derbowym, a komunistyczny twór zdaniem bukmacherów raczej będzie wyżej, niż niżej, co nie sprzyja. O to jest obecnie gra, o krwawiącą Resovię jak najdalej od Rzeszowa. Miasto doskonale to rozumie i wszystko wskazuje, że pod to stara się grać, jakkolwiek patologicznym stanem rzeczy by to nie było. Na tle dotychczasowych doświadczeń zakładnie, że tzw stadion miejski "stal" zostanie dostosowany wcześniej, niż po sezonie i Resovia łaskawie na nim niebawem zagra jest do bólu infantylne, oznacza jedynie proszenie się o kłopoty.

W trybie absolutnie niezwłocznym musi się wyjaśnić przyszłość projektu pcl. Nie mniej wartościową walutą od pieniędzy jest czas. Bardzo sprytnie rozegrano po raz już nie wiadomo który Resovię i buchnięto ostatni miesiąc, co nie ma prawa się powtórzyć! Co i jak - tutaj jest już pole do popisu dla zarządzających i ludzi związanych z klubem, dla grup kibicowskich. Jest to czas kiedy uprawnione stają się wszelkie niestandardowe działania, bo gdyby pcla miało powstać w cywilizowanych warunkach, dziś inwestycja była w połowie realizacji. Resovia nie ma nic do stracenia. Jeśli nic nie ruszy, za chwilę Ministerstwo i Województwo wycofają fundusze, Ferenc odwróci kota ogonem, że to nie jego wina i po raz kolejny wrócimy do punktu wyjścia. Paradoksalnie nawet rozwiązanie w postaci upadku tematu nie jest najgorszą opcją. Najgorsze będzie trwanie w zawieszeniu i obudzenie się z ręką w nocniku chwilę przed kolejną rundą bez pcl, bez miejskiego pomimo kolejnych złotych zapewnień, bez czasu na działanie we własnym zakresie i z nieuniknionym widmem domowych wyjazdów za horrendalne sumy. Nie będzie wtedy wymówek, pieniądze będą musiały się znaleźć, więc jak już musieć je wydawać, to na siebie, nie stalufkę i z pomocą kredytów, sponsorów, kibiców próbować wrócić do siebie po raz drugi.

~anonim 2020-09-01 15:49:56 14 7

dojechal dzis sienko do smoli na wywiad czy znow czy mimo szczerych checi znow wystapil czynnik losowy?

Hcyz 2020-09-01 17:07:44 2 14

Sytacja obecna przypomina mi obozy zaglady tylko ze tu co dzień resowia traci kase :). Ma boleć ;)

złośliwy 2020-09-01 18:05:08 9 4

Czy władze Resovii wciąż utrzymują, że ich współaca z miastem układa się wyśmienicie, a ratusz jest najlepszym partnerem?

lukasz dec 2020-09-01 18:30:37 8 5

ze starym Asseco Resovie ogladalem a na srali na wlazlika nadawalem

michal stanislaw 2020-09-01 18:37:26 5 5

decu ty cwelu oddamy cie do burdelu

Gsh 2020-09-02 01:43:05 9 4

Ktoś pisze że ma boleć. Przypominam finał baraży o 1lige :) więcej niż nie muszę pisać. Karol kłos też to lubi )

do Tadka 2020-09-02 16:42:14 0 5

Nieszczęsny to ty jesteś i ta twoja śmieszna drużynka. Z czym do awansów startujecie? Z tym kartofliskiem? To już w Tarnobrzegu maja lepszy stadion, a i w Sanoku mają oświetlenie. Już nie wspomnę Mielca czy Stalowej, które są lata świetlne przed wami.

Czerwony sztandar 2020-09-03 08:52:11 5 0

Przegrac z najwiekszym wrogiem najwazniejszy mecz ostatnich 3 dekad i pisac o bolu i pieczeniu w stosunku do tegoz... no coz, pokretna retoryka rodem z PRL-u, ale czy mozna inaczej?

Mesyjasz Pański 2020-09-03 13:42:53 1 2

Cyganeria z Wyspiańskiego 22 ze swoim obwoźnym cyrkiem wraz z karawana tułają się po Polsce i grają jak mogą. Banda krętaczy i kombinatorów. Awansowali przez nieuznaną rękę w polu karnym i mimo przewinień bramkarza w karnych. Teraz Karma wraca. Miasto ich się wstydzi, 1-sza liga z nich drwi a oni zgrywają bidoków i błagają o przekładanie meczy, żeby przyoszczędzić.
Nie rozumiem dlaczego pisze to 3-ci raz i trzeci raz usuwacie mój komentarz? Co to cenzura czy niewygodna prawda?

Z Dedykacją:
https://www.youtube.com/watch?v=GkF-T05jun4

Czerwony Sztandar 2020-09-03 15:17:19 2 0

Szok(sic)! Tam trzeba grupowego psychologa, najlepiej takiego kształconego w Moskwie.Ewidentnie nie przepracowali jeszcze traumy...miesza im się ulica z boiskiem do tego! Uderz w stol dosłownie...

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij