2020-07-04 21:47:32

Stal Stalowa Wola odprawiła z kwitkiem Górnika Polkowice!

Zielono-czarni dzielnie walczą o utrzymanie i dziś postawili w jego stronę ważny krok. Gospodarze w arcyważnym meczu wypunktowali beniaminka i znacznie przybliżyli się do utrzymania.

Stal Stalowa Wola niczym wygłodniały tygrys, podejmowała dziś Górnika Polkowice. Podopieczni Szymona Szydełko nie mogli sobie pozwolić na utratę jakichkolwiek punktów, jeśli ich myśli były skierowane w stronę utrzymania. Od początku na gola polował Michał Fidziukiewicz.

Zespół Stalówki od pierwszych minut wyglądał bardzo dobrze i kwestią czasu było, kiedy kibice gospodarzy będą krzyczeć z radości. Miejscowi na prowadzenie mogli wyjść już w 11. minucie, bowiem zielono-czarni otrzymali jedenastkę. Piłkę ustawił popularny "Fidziu", lecz jego intencje wyczuł Marcin Furtak.

To dodało skrzydeł Górnikowi, jednak Stal trzymała go pod kontrolą, a jej apetyty rosły z każdą mijającą minutą spotkania. Sympatycy czekali, aż w końcu się doczekali, bowiem w 20. minucie sporo radości dał Dominik Chromiński, dla którego była to pierwsza bramka w zielono-czarnych barwach. Bartosz Sobotka wypatrzył byłego gracza Stali Rzeszów, który tylko dopełnił formalności i dał prowadzenie swojej ekipie.

Miejscowym cały czas było mało, a jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Górnik niezbyt wiedział co się dzieje na boisku i nim się obejrzał, to jego golkiper musiał po raz drugi wyjmować piłkę z siatki. Tym razem Krzysztof Kiercz uruchomił Szymona Jarosza, a ten zrobił co do niego należało i z bliska wpakował piłkę do bramki.

Stal tego dnia spisywała się bardzo dobrze, będąc przy okazji dobrze zorganizowaną w obronie. Wprawdzie Michał Bednarski mógł wpisać się na listę strzelców, ale defensywa stalowowolskiego klubu wybiła mu to z głowy. Koncert trwał, a Furtak miał mnóstwo roboty, lecz ostatecznie na tym się skończyło.

Jak wiadomo 2-0 to niebezpieczny wynik, wobec czego Stalówka nie zamierzała popuszczać Górnikowi i oddawać mu placu. Gospodarze chyba podpatrzyli zeszłotygodniowych rywali, bowiem walczyli o każdy centymetr boiska, co poskutkowało golem numer trzy. Dominik Chromiński wypatrzył Kacpra Śpiewaka, a ten nie miał żadnych problemów by umieścić futbolówkę w siatce.

Gdy ktokolwiek myślał, że Stal na tym poprzestanie, to grubo się pomylił, ponieważ ta cały czas przeważała. Górnik próbował jeszcze zdobyć honorową bramkę, jednak na to nie pozwoliła mu defensywa zielono-czarnych. Więcej goli już nie padło, natomiast Stal po meczu mogła do swojego dorobku dopisać niezwykle cenne trzy oczka.

1-0 Dominik Chromiński (20)
2-0 Szymon Jarosz (30)
3-0 Kacper Śpiewak (59)

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz, Kiercz, Mroziński, Sobotka, Jopek, Stelmach (90. Stępniowski), Zmorzyński, Chromiński (74. Ciepiela), Śpiewak (83. Szczutowski), Fidziukiewicz (85. Waszkiewicz)

Górnik Polkowice: Furtak – Fryzowicz, Karmelita, Kowalski-Haberek, Magdziak, Radziemski (61. Baszak), Mucha, Wacławczyk, Baranowski (78. Osiadły), Szuszkiewicz (68. Król), Bednarski (89. Ciupka)

Żółte kartki: Chromiński, Jopek, Jarosz - Karmelita, Wacławczyk, Król, Magdziak

Sędziował: Albert Różycki (Łódź)