2020-06-16 11:19:51

Jak typować zakłady online, aby wygrywać? - poradnik od eksperta

Typowanie zakładów online to dość ekscentryczne hobby, jednakże zyskuje na popularności, z racji tego że mimo iż sytuacja z koronawirusem już powoli w Polsce i Europie się uspokaja, to wciąż większość osób siedzi w domach, a każdy chciałby przecież dorobić co nieco do domowego budżetu, czyż nie? No ale jak zacząć z typowaniem zakładów online? Tego dowiecie się już za moment!

Zacznij od tego, aby wybrać legalnego bukmachera

Zanim w ogóle zaczniemy typować zakłady bukmacherskie w internecie, powinniśmy spojrzeć na to, czy bukmacher którego wybraliśmy, posiada licencję na obrót zakładami wzajemnymi sygnowaną przez nasze Ministerstwo Finansów. Legalni bukmacherzy to jedyne wyjście dla Polaków, ponieważ w 2017 roku Ustawa o grach losowych uległa nowelizacji. W jej wyniku sytuacja na polskim rynku bukmacherskim uległa ogromnej zmianie. Nielegalne firmy bukmacherskie, które nie otrzymały naszych polskich licencji, nie mogą legalnie organizować zakładów wzajemnych w polskiej sieci.

Dlaczego typowanie zakładów sportowych powinniśmy zacząć od piłki nożnej?

To proste, ponieważ według statystyk prowadzonych przez firmy bukmacherskie najczęściej obstawianą dyscypliną sportową jest właśnie piłka nożna. Cieszy się ona największym zainteresowaniem graczy zakładów bukmacherskich. Eksperci w tej branży oceniają, że duże zainteresowanie meczami piłkarskimi pośród typujących wynika z bogatej oferty zakładów bukmacherskich na piłkę nożną a ponadto piłka ,,kopana” jako Polski sport narodowy od lat przyciąga największą liczbę kibiców, którzy bardzo często kibicowanie łączą z typowaniem wyników spotkań swoich ulubionych drużyn piłkarskich za pośrednictwem bukmacherów.
 
Popularność piłki nożnej wywodzi się również tej kwestii, że prawie na całym świecie już od dziecka ludzie są wystawieni na jej ,,działanie” przez co w dorosłym życiu są o wiele bardziej chętni na to, żeby oglądać, bądź nadal uprawiać ten sport. No ale wracając do tematu, dlaczego warto jest zacząć nasze typy właśnie od tego sportu? To proste, ponieważ im dany sport jest bardziej popularny, tym większa szansa na to, że znajdziemy pewne zakłady na spotkania z tej kategorii sportowej, więcej fachowych analiz spotkań, oraz więcej ludzi, którzy również interesują się daną tematyką. Oczywiście, skoro znajdą się zalety, to znajdziemy również i wady takiego rozwiązania, ponieważ nasze wygrane będą potencjalnie niższe, nie mówiąc już o tym, że będzie nam ciężej ogólnie wygrać, ale mimo to, warto jest spróbować, z racji tego iż na początku promocje bukmacherskie pozwolą nam na zminimalizowanie naszych strat, bądź też zwrot naszych środków, za pomocą cashbacków oraz innych bonusów bukmacherskich.

Zawsze planuj swoje typy bukmacherskie!

Jeśli chcemy typować zakłady online z sukcesami, to warto jest ułożyć na nasze typy bukmacherskie odpowiedni plan. Warto jest wtedy użyć naszej wiedzy na temat obstawianej dyscypliny, podstawą przy obstawianiu również jest zrozumienie zasady ustalania kursu przez bukmacherów. Dużym atutem dobrego gracza jest wzięcie pod uwagę rachunku prawdopodobieństwa. Nie chodzi o przewidywanie przyszłości przy wszystkich zakładach, ponieważ jest to niemożliwe. Najważniejszym aspektem nad którym powinniśmy się skupić jest to, aby skoncentrować naszą uwagę na tej kategorii sportowej, w której czujemy się stuprocentowo pewni, ile chcemy przeznaczyć na nasze zakłady oraz w jaki sposób chcemy typować. Trzymanie się takiego planu powinno nam pomóc reagować analitycznie nawet wtedy kiedy nie uda nam się wygrać. Pamiętajmy też aby zachować rozsądek i zimną krew, ponieważ wtedy mamy większe szanse na zwycięstwo. Warto jest również poznać najpopularniejsze typy zakładów bukmacherskich. Najbardziej znanym rodzajem zakładu jest 1-X-2 (w piłce nożnej). Drugi pod względem popularności jest under/over (U/O) który polega na tym że obstawiamy czy w danym spotkaniu uda się zdobyć określoną granicę ilości punktów, czyli czy będzie tych punktów mniej czy więcej.

Najczęstsze błędy, popełniane przez początkujących typerów 

Wielu nowych graczy zakładów bukmacherskich jest zaślepionych wizją szybkiego zarobku. Marzenia o wielkich wygranych wydają się realne i możliwe do urzeczywistnienia, ale początkujący gracze niestety nie są świadomi tego, że rachunek prawdopodobieństwa jest podobny do przysłowiowego wygrania miliona na loterii. Często również, nowi gracze potrafią wpaść w wir typowania, ponieważ chcą się oni odegrać, po nieudanych typach. Odgrywanie się to bardzo zły pomysł, ponieważ w tym momencie ludzie nie myślą racjonalnie, działają emocjami, przez co nie analizują sytuacji tak jak powinni to robić, co skutkuje porażką. A jeśli już o porażce mowa, to następnym z ,,grzechów” graczy zakładów bukmacherskich jest strach przed porażką. Nie oszukujmy się, jeszcze taki się nie urodził, co by nie przegrał. Z powodu tego strachu mało który gracz podejmie „ryzyko” potencjalnej wygranej z obawy przed właśnie straceniem postawionych środków. Niestety, ale istnieje coś takiego jak szczęście oraz losowość w sporcie, przez co nikt nigdy tak naprawdę nie może być pewien co do wyników obstawionego meczu lub zawodów.
Zakłady bukmacherskie dozwolone są od 18 roku życia. Pamiętaj, że hazard potrafi silnie uzależniać.

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij