https://www.dikyspray.pl/


2020-02-21 15:41:10

Będzie kolejna rewolucja w transmisjach meczów 2 ligi?

Od półtorej roku istnieje stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska, które zarządza aktualnie transmisjami ze spotkań. Niestety wyniki finansowe stowarzyszenia nie są zadowalające, wobec czego można spodziewać się zmian.
Miniony sezon na drugoligowych boiskach był przełomowy pod względem transmisji. Powołane do życia zostało stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska, którego zadaniem był nadzór nad tymi transmisjami. Niestety jesienią stowarzyszenie musiało dopłacać do niektórych spotkań.
 
Jak czytamy na stronie Katowickiego Sportu, kluby i kibiców czekają zmiany. Uderzą one najbardziej w tych najpopularniejszych, bowiem wielu sympatyków z chęcią kupowała dostęp do wyjazdowych. O ile jesienią się to opłacało, to wiosną już tak kolorowo może nie być.
 
Dotychczas kluby otrzymywały po równo, jednak od teraz może być tak, że tylko gospodarz zarobi. Czytając artykuł "Zwrot kamer drugoligowych" autorstwa Macieja Grygierczyka, można się dowiedzieć że zyski tak naprawdę wypracowało siedem klubów. W tym gronie znajdują wszystkie ekipy z Podkarpacia.
 
Jak było dotąd? Średni koszt realizacji transmisji w rundzie jesiennej tego sezonu wyniósł blisko 1000 zł (co pokrywało stowarzyszenie DLP). Aby się zbilansował, szacowano, że średnio kibice musieli wykupić 100 dostępów do transmisji, po 12 zł każdy (z czego 1,30 zł to prowizja dla portalu tvcom.pl, na którym pokazywano mecze). Zysk był dzielony w proporcjach: 40 procent dla gospodarza, 40 procent – dla gościa, a 20 procent dla stowarzyszenia. O ile ten zysk był, bo wypracowała go w tym sezonie raptem niewiele ponad połowa spotkań. Do reszty dopłacało DLP. Klubów, których mecze wypracowały zysk, było ledwie siedem: Stal Rzeszów, GKS Katowice, Olimpia Elbląg, Resovia, Pogoń Siedlce, Elana Toruń i Stal Stalowa Wola - czytamy na stronie Katowickiego Sportu.
 
Teraz ma być inaczej, bowiem organizacja transmisji będzie spoczywać na gospodarzu, wobec czego zyski trafią do niego. Ma być to lekarstwo na straty, które przynosiły transmisję niektórych spotkań. Miejscowi też dostaną wolną rękę w ustaleniu cen transmisji.
 
Czy okaże się to dobrym rozwiązaniem? Czas pokaże. Jak pisaliśmy wyżej, stracą na tym głównie najpopularniejsi, których mecze wyjazdowe cieszyły się dużą popularnością. Warto dodać, że najchętniej oglądaną drużyną była Stal Rzeszów. Jak też czytamy na stronie Katowickiego Sportu, rzeszowianie byli jednym z dwóch klubów, które nie wygenerowały straty. Drugim była Olimpia Elbląg.
 
Od wiosny kluby już same będą decydować, za ile będą pokazywać swoje mecze. To jest właśnie ten czas, aby oddać głos kibicom. Wielu z nich uważało że ceny były zbyt wysokie, a otrzymywali produkt nienajlepszej jakości. Pozostaje jednak pytanie, czy kluby-gospodarze od teraz skupią się tylko na promowaniu spotkań domowych? Tego dowiemy się zapewne już niedługo.
 
Cały artykuł Zwrot kamer drugoligowych autorstwa Macieja Grygierczyka możecie przeczytać TUTAJ.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 7

Rozwiąż działanie =

Duma Rzeszowa 2020-02-21 20:49:48 12 13

Stal Rzeszów!!!

~anonim 2020-02-21 18:38:43 2 0

Brzmi rozsądnie, aż dziwne że dotąd było inaczej

Duma Rzeszowa 2020-02-21 20:49:48 12 13

Stal Rzeszów!!!

Wiaderko 2020-02-21 20:58:44 1 0

Półtora, a nie półtorej roku.

~anonim 2020-02-21 21:42:41 8 7

Widzew jest najlepszym przykładem w Polsce jak się robi marketing i co oznacza popularność nawet bez większych sukcesów w dzisiejszej piłce póki co. Od 4 poziomu rozgrywek ciągle komplet publiczności. Wygląda na to że Rzeszowska Stal jedzie dobrym torem, długa droga przed wami ale podoba mi się ten kierunek, a liczby to potwierdzają. Brawo Stal!

Do: anonim 2020-02-21 21:45:09 10 12

resovia nawet jakby wygrała ligę mistrzów przed Stalą, to i tak zawsze pozostanie w cieniu Dumy Rzeszowa. Rodowici Rzeszowianie wiedzą dlaczego :) Hehe

kibicStalowki 2020-02-22 08:03:05 1 1

Stalowka na wiosnę gra u siebie 11 meczów a tylko dwa na wyjeździe.Transmisja nie bedzie potrzebna :)

Auuuuuuuu 2020-02-22 08:48:48 6 1

Kokoszki z kurnika, pomimo faktycznych udokumentowanych liczb kibiców zaglądających na trybuny w rundzie jesiennej i tak sieją swoją propagandę o większej publice na Wyspiańskiego... Teraz pewnie jeszcze sobie wmówią że większą oglądalność miały parchy w tv... Już tu tacy statystycy domorośli byli i robili znaną wszystkim w Polsce, propagandę o byciu NAJ... Póki co jesteście NAJszybsi i macie NAJlepszych hools w necie i to bez wątpienia niepodważalny fakt.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij