https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-02-04 16:02:38

Kryzysu ciąg dalszy! Asseco Resovia przegrała z czerwoną latarnią ligi

foto. Asseco Resovia
foto. Asseco Resovia
Asseco Resovia rozegrała pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca Wojciecha Serafina. Nie zakończył on się udanie dla rzeszowian, którzy kontynuują złą passę, przegrywając z BKS Visłą Bydgoszcz 2:3.  
 
Pierwszy set był bardzo wyrównany, obie ekipy nie szczędziły sobie siły. W drużynie BKS Visły Bydgoszcz oglądaliśmy świeżo sprowadzonych zawodników: Michała Masnego i Michała Filipa. Warto dodać, że atakujący to były zawodnik Asseco Resovii. Mimo zaciętej walki stroną przeważającą byli bydgoszczanie, którzy wykorzystali nieporadność w zagrywce rzeszowian i wygrali pierwszą partię 26:24. 
 
W drugiej odsłonie obudzili się podopieczni Wojciecha Serafina, którzy lepiej grali w bloku i serwisie. To zaowocowało szybko zdobytą przewagą, którą udało dowieźć się do końca. Kropkę nad i postawił dawny kapitan Alek Achrem, który zakończył seta asem serwisowym. 
 
Kolejna partia miała podobny przebieg do pierwszej - obie ekipy nie mogły zyskać większej przewagi. Na boisku było sporo niedokładnej gry i błędów. Ostatecznie lepiej końcówkę wytrzymali rzeszowianie, którzy cieszyli się z triumfu w tym secie. 
 
Czwarty set rozgrywany był pod dyktando gości, świetnie w ataku grał Michał Filip, dobrze blok gubił Masny, a do Resovii wróciły stare demony - sporo niedokładności w grze, koszmarne błędy na zagrywce i wiele innych czynników doprowadziło do tego, że w Bydgoszczy mieliśmy tie-breaka. 
 
W nim górą okazali się gospodarze, którzy wykazali się niesamowitą wolą walki i nieustępliwością. Po ataku Jakuba Peszko (kolejnego wychowanka Resovii) siatkarze Visły wpadli w szał radości i można powiedzieć, że złapali drugi oddech w tym sezonie. Dla zawodników z Rzeszowa była to 12 porażka w tym sezonie. 
 

BKS Visła Bydgoszcz 3:2 Asseco Resovia 

(26:24, 18:25, 22:25, 25:19, 15:12)

MVP: Michał Filip 

 
Składy zespołów:
 
BKS Visła Bydgoszcz: Gałązka (10), Woch (7), Quiroga (10), Peszko (18), Masny (3), Filip (30), Szymura (libero) oraz Gryc, Gil, Urbanowicz, Siwczyk, Bonisławski (libero)
 
Asseco Resovia: Kosok (4), Lemański (18), Komenda (1), Hoag (16), Bartman (23), Marechal (7), Perry (libero) oraz Krulicki, Shoji (1), Achrem (1), Buszek, Schulz (1), Mariański (libero)

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij