2019-12-27 18:53:41

90 minut z: Jakub Krok

foto. Wisłok Strzyżów
Kolejnym przedstawicielem Wisłoka Wiśniowa w naszej serii "90 minut z..." jest Jakub Krok, który zdradził nam, że z chęcią poszedłby na piwo z "legendarnym" arbitrem Klasy B Strzyżów - Edwardem Kutą. Po więcej ciekawostek zapraszamy do tekstu poniżej!

"90 minut z..." to nowy cykl podkarpacieLIVE, który ma na celu przybliżyć Wam nieco sylwetki podkarpackich zawodników. 90 minut w 25 pytaniach, które zadaliśmy piłkarzom żebyście mogli dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Imię i nazwisko: Jakub Krok
Data urodzenia: 30.10.1993
Pozycja: boczny pomocnik

Aktualny klub: Wisłok Wiśniowa
Wcześniejsze kluby: Wisłok Strzyżów (wychowanek)

90 minut z ..., czyli szybki mecz w 25 pytaniach:

1. Zostałem piłkarzem, bo… ?

Zostałem kim (śmiech)?

2. Jeśli nie piłkarz to… ?

Piłkarzem nigdy nie byłem, ale jeśli nie kopanie piłki to pewnie piłka ręczna.

3. Największy piłkarski wzór?

Teraz już nie mam nikogo, ale za dzieciaka Raul Gonzalez.

4. Klub któremu kibicujesz od dziecka?

Manchester United.

5. Zespół w którym nigdy byś nie zagrał?

Na ten moment nie ma takiego.

6. Najlepszy trener z którym pracowałeś?

Szymon Grabowski.

7. Z którym arbitrem poszedłbyś na piwo?

Edward Kuta (koneserzy B Klasy wiedzą o kogo chodzi) (śmiech).

8. Ekstraklasa w TV czy lokalna piłka na stadionie?

Oczywiście, że lokalna piłka.

9. Mam słabość do...

Chipsów.

10. Czy masz przedmeczowe rytuały/przesądy?

Nie mam.

11. Największy motywator w szatni?

Nigdy nie potrzebowałem nikogo takiego, ale jeśli mam kogoś wymienić to trener Grabowski, trener Klisiewcz też był dość ciekawy, ale po jego odprawach bardziej bolał mnie brzuch od śmiechu.

12. Największy żartowniś w szatni?

Zdecydowanie Waldemar Złotek (śmiech). Jego też proponuję zaprosić do tej serii.

13. Ile powinien zarabiać piłkarz?

Zależy na jakim poziomie gra, jeśli poważa piłka, to tyle żeby nie musiał się zajmować niczym innym tylko graniem, a w niższych ligach to tyle, na ile się dogada.

14. Ławka i stabilna pensja czy pierwszy skład i niższe zarobki?

Pierwszy skład i stabilna pensja.

15. Najtrudniejszy mecz w życiu?

W barwach Wisłoka Strzyżów przegraliśmy 1:9 z drugą drużyną Resovii, co prawda na koniec ten mecz wygraliśmy walkowerem, ale tak jak czułem się bezpośrednio po meczu w szatni, nie chciałbym się czuć nigdy więcej.

16. Najgłupsza kartka w karierze?

Pewnie jakieś odkopanie piłki po gwizdku, albo podważanie decyzji sędziego (śmiech).

17. Twój największy wybryk podczas zgrupowania/okresu przygotowawczego?