http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-11-14 19:58:00

Stephane Antiga, trener Developres SkyRes Rzeszów: "Trenowanie dziewczyn to dla mnie zupełnie nowe wyzwanie" [WIDEO]

Stephan Antiga opowiedział nam o tym jak do tego doszło, że jest trenerem Developresu Rzeszów. Ponadto opowiedział o znakomitym początku sezonu, o różnicach między siatkówką kobiet a siatkówką mężczyzn. Ponadto opowiedział, ze bardzo podoba mu się w Rzeszowie. Z byłym selekcjonerem Reprezentacji Polski mężczyz w siatkówce rozmawiali Dominik Pasternak oraz Maciej Decowski-Niemiec.
 
- Jak to się stało, że został Pan trenerem Developresu Rzeszów?
 
- Warunki do pracy są tutaj bardzo dobre. Mamy naprawdę dobrą drużynę. Może to być bardzo dobry sezon zakończony tytułem, czyli złotym medalem. Ta hala jest wspaniała, bardzo dużo kibiców chodzi na nasze mecze. Bardzo fajne miasto. Trenowanie dziewczyn to dla mnie zupełnie nowy wyzwanie. Cała moja rodzina jest ze mną w Rzeszowie. Jestem bardzo zadowolny.

- Znakomity początek sezonu. Teraz rozpoczynają się mecze z mocniejszymi rywalami. Jak Pan ocenia początek i jak się zapatruje na nadchodzące mecze?
 
- Jestem zachwycony, bo nie przegraliśmy nawet w trakcie przygotowań. Teraz przed nami ważne mecze. Przed nami ciężki miesiąc, ale fajnie bo po to ciężko trenujemy żeby grać takie mecze.
 
- Daje Pan szansę gry wszystkim zawodniczkom, choć wielu trenerów preferuje żelazną szóstkę. Czy to jest Pana styl prowadzenia zespołu?
 
- Ja funkcjonuje trochę inaczej. Kiedy jest możliwe, to daje grać wszystkim. Obserwuje, jak reagują dziewczyny na boisku, które grają mniej. Jednak wszystkie podczas sezonu będą potrzebne, bo mogą pojawić się kontuzję, może spaść forma. Tak samo, któraś z rezerwowych może złapać formę. Teraz mieliśmy takie mecze, że mogliśmy eksperymentować.
 
Całość poniżej
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

bubelos 2019-11-14 22:06:54 2 0

wywiady są ale tabelka ani razu z siatkówki?

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij