2019-10-21 19:10:57

Jak spisali się piłkarze z Podkarpacia w ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy?

foto. Jagielonia Białystok
Za nami 12. kolejka PKO Ekstraklasy, w której nie brakowało ciekawych spotkań, między innymi Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań, a Jagielonia Białystok Cracovię Kraków. My postanowiliśmy się, jednak bliżej przyjżeć występom zawodników z województwa Podkarpackiego.

Zacznijmy od Sylwestra Lusiusza z Cracovii Kraków, który wyszedł w 1 jedenastce, a na boisku spędził 76. minut. Podczas swojego występu były zawodnik min. Iskry Przysietnica, zaliczył 40 podań z dokładnością na poziomie 73%. Młody gracz podopiecznych Michała Probierza stoczył 15 pojedynków z rywalami, z których w 67% wyszedł zwycięsko. Drugi z Podkarpackich przedstawicieli w barwach "Pasów", Michał Rakoczy cały mecz spędził na ławce rezerwowych. W drużynie przeciwnej mieliśmy okazję oglądać wprowadzonego z ławki Bartosza Bidę, który miał duży udział przy bramce Tarasa Romańczuka, która dała zwycięstwo Białostoczanom, ponadto były zawodnik Stali Rzeszów był aktywny w grze Jagi i jego występ możemy ocenić na plus.

Oprócz wymienionej dwójki na Ekstraklasowych boiskach mogliśmy zobaczyć również Sławomira Peszko, w barwach Lechii Gdańsk, która mierzyła się z Arką Gdynia. Popularny "Peszkin" wszedł na plac gry w 66 minucie, jednak tego występu nie może zaliczyć do udanych, gdyż zanotował tylko jedno dokładne podanie, przegrał połowę pojedynków, a ostatecznie jego drużyna w ostatnich minutach straciła bramkę i zremisowała z Arką 2:2. W barwach ekipy z Gdynii, Kamil Antonik cały mecz oglądał z perspektywy ławki rezerwowych.

Pozostali reprezentanci Podkarpacia nie pojawili się na boisku, Artur Jędrzejczyk pauzował za kartki, a Paweł Bochniewicz przesiedział na ławcę rezerwowych cały mecz z ŁKS-em Łódź.