http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-10-18 11:22:17

Elite Group. SMS Resovia nawiązała współpracę z Football Lab System i wdraża innowacyjny system szkolenia

Ruszył projekt SMS Resovia Elite Group. (fot. SMS Resovia)
Ruszył projekt SMS Resovia Elite Group. (fot. SMS Resovia)
SMS Resovia rusza z innowacyjnym systemem szkolenia. Elite Group będzie zbierać po czterech najlepszych graczy z każdego rocznika i pracować nad nimi będzie szerokie grono ekspertów.
 
SMS Resovia nawiązała współpracę z Football Lab System. "Pasiaki" wdrażają do systemu szkolenia projekt Elite Group.
 
- Trzy grupy, a w każdej z nich czworo najbardziej utalentowanych zawodników z trzech kategorii wiekowych, pracujący pod opieką szerokiego sztabu ekspertów – tak w największym skrócie można streścić najnowszy projekt SMS Resovia Elite Group, który przez cały sezon będzie służył podniesieniu indywidualnych umiejętności wyróżniających się piłkarzy - informuje oficjalna strona SMS-u Resovii.
 
Trenerzy grup młodzieżowych SMS Resovii zrobili wnikliwą analizę zawodników. Szkoleniowcy z roczników 2001-2008 wypełnili specjalne karty indywidualnej oceny zawodników. W karcie było do wypełnenia pięć obszarów. Były to motoryka, technika, taktyka, mentalność oraz aspekt społeczny, czyli zachowanie gracza na co dzień, czyli nauka w szkole, zaangażowanie w trening i w mecz.
 
- Zależało nam, aby karta oceny zawodnika była mocno wnikliwa. Im więcej otrzymamy informacji z różnych stron o danym zawodniku, tym łatwiej będzie nam opracować plan indywidualnej pracy dla każdego z nich - mówi Mariusz Paszkowski z Football Lab System cytowany przez smsrzeszow.pl.
 
Ciekawą formą projektu jest analiza własna samych zainteresowanych. Zawodnicy będą oceniali, jak zaprezentowali się w treningu, będą oceniać swoje mocne strony, a także obszary wymagające poprawy.
 
Co więcej w ramach tego projektu sami zawodnicy będą siebie oceniali. Gracze będą analizować jak zaprezentowali się na treningu oraz będą zobligowani do wyróżnienia swoich mocnych stron i obszarów wymagających poprawy.

- Analiza ze strony zawodników jest dla nas bardzo istotna. Chcemy zaprosić graczy do współtworzenia procesu treningowego. Zależy nam na rozwoju ich świadomości, gdyż świadomość zawodnika to połowa sukcesu do zaistnienia w poważnej piłce. Młodym zawodnikom często się wydaje, że mają mnóstwo czasu na poprawę swoich umiejętności, na rozwój, ale ten czas ciągle ucieka. W moim przekonaniu zawodnik w wieku 16-17 lat powinien już być gotowy na grę w piłce seniorskiej. A do tego potrzebne są odpowiednie umiejętności. Wielu zawodników podkreśla, że w wieku juniorskim brakowało im świadomości, i gdyby tę świadomość posiadali, osiągnęliby więcej w sporcie. Między innymi właśnie po to zwiększamy indywidualizację pracy oraz rozszerzamy sztaby pracujące na tych najbardziej rokujących zawodników – kontynuuje Paszkowski, który na co dzień prowadzi indywidualnie kilkunastu zawodników na poziomie Ekstraklasy i I ligi.
 
- Zależy nam na tym, aby w sposób świadomy wprowadzać młodych zawodników w proces treningowy, żeby mieli świadomość, że to od nich zależy, jaki poziom umiejętności będą posiadać - rozwija współtwórca Football Lab, dodając, iż jest w planie nagrywanie jednostek treningowych.
 
Uczestnicy zostaną zaproszeni do analizy własnych poczynań, aby mogli poznać swoje mocne strony, jak i deficyty. Forma analizy zająć przez piłkarzy jest zupełnym novum, bo rzadko kiedy poddaje się analizie treningi.

Rywalizacja kołem napędowym rozwoju

Każda z trzech grup będzie realizować jednostki treningowe w 12 zespołowych osobach, składających się z najlepszych na dany moment zawodników z każdego rocznika.
 
- Taki jest plan, aczkolwiek ta liczba może się zmieniać, bo zdarzają się sytuację, iż w poszczególnych blokach szkoleniowych znajdują się zawodnicy o podobnych umiejętnościach - przestawia sprawę Dariusz Jęczkowski, dyrektor sportowy SMS Resovia.
 
Wyróżnieni muszą się mieć na baczności. Jakikolwiek brak zaangażowania w nowy projekt może poskutkować wypadnięciem z Elite Group.
 
- Po to są dodatkowe inicjatywy, żeby sprawdzić m.in. jaki jest poziom zaangażowania zawodników. Wybrani dostali szansę, ale w jaki sposób ją wykorzystają, jest wyłącznie kwestią ich animuszu. My dajemy narzędzia, ale to, w jaki sposób je wykorzystają zawodnicy, będzie zależał tylko od nich - podkreśla Mariusz Paszkowski.
 
- Wystarczy spojrzeć ilu zawodników w ostatnim czasie z SMS Resovia zasiliło najmocniejsze polskie akademie. Praktycznie każdy z tych zawodników miał dodatkowe zajęcia, które skupiały się na indywidualnym rozwoju. To pokazuje, że indywidualizacja pracy jest niezbędna.- W projekcie uczestniczą przede wszystkim ci najlepsi, żeby w jakiś sposób zwiększyć intensywność treningu i jego jakości, a wiadomo, że ci najlepsi mogą tę jakość zapewnić. Zwiększa się tempo i rywalizacja, a co za tym idzie, korzyści są dużo wyższe. To jest też bodziec dla zawodników, którzy w danym momencie nie są w tej grupie - dopowiada Dariusz Jęczkowski.
 
- Chcemy pokazać zawodnikom SMS-u dodatkowe możliwości rozwoju. Zdrowa rywalizacja jest kołem napędowym rozwoju. Jeśli zwiększymy proces rywalizacji, zwiększymy jakość zawodników - tłumaczy Paszkowski.

Obustronny progres

- Chcemy, aby ten projekt oddziaływał na całą społeczność SMS Resovia. Obaw nie mamy, na pewno przyjdą korzyści. Ci, co będą na początku objęci opieką, będą dawali jasny sygnał innym, w jakim kierunku trzeba pracować, więc liczymy na to, że jakość treningów zespołowych wzrośnie przez to, że ta świadomość zawodników będzie wzrastała dzięki kolegom, którzy te informacje przyniosą z zajęć Elite Group – mówi dyrektor sportowy SMS-u, który zaznacza również, iż w przyszłości podobnym programem zostaną objęte zawodniczki Resovii.
 
SMS Resovia Elite Group ukierunkowana jest także pod kątem rozwoju trenerów, którzy mają poszerzyć swój warsztat pracy i zdobyć cenne doświadczenie.
 
- Jest to działka dla nas niezwykle istotna. Tak jak bardzo popularne są staże, tak praktycznie nikt w Polsce nie stażuje u siebie i nie czerpie wzorców od innych trenerów w ramach jednego klubu czy akademii. A przecież tu jest grupa fachowców, gdzie każdy ma swoją wiedzę, doświadczenie i różne pomysły. Ten projekt powstał m.in. po to, by obserwować siebie nawzajem i czerpać wiedzę od innych - opowiada Mariusz Paszkowski.
 
SMS Resovia Elite Group na stałe wszedł w grafik programu szkolenia w resoviackiej szkole sportowej i wzbudził spore zaciekawienie wśród firm, które wspierają SMS. Prowadzone już są rozmowy dotyczące wsparcia finansowego projektu, co pozwoli na kilka nowych inicjatyw, które są planowane w ramach przedsięwzięcia.
 
 
Źródło: smsrzeszow.pl

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 5

Rozwiąż działanie =

RR 2019-10-18 16:03:29 10 3

Młodzież to my mamy zdolna i trzeba jej pilnować!! Zresztą fajniejsze trenuje w najlepszej druzynie w 2lidze!

RR 2019-10-18 16:03:29 10 3

Młodzież to my mamy zdolna i trzeba jej pilnować!! Zresztą fajniejsze trenuje w najlepszej druzynie w 2lidze!

Rzeee 2019-10-18 19:35:09 5 2

Najlepszy SMS na Podkarpaciu - SMS Resovia!
A dla komuchów ze stali polecam zerknąć : https://www.laczynaspilka.pl/pro-junior-system,druga-liga,3.html?season=2019/2020 !

~anonim 2019-10-18 19:47:17 1 3

Swojemu tacie też komuch mówisz?Też z pokolenia tamtego!

Do anonim 2019-10-19 00:14:53 2 1

Ty taki glupi jestes od urodzenia czy udajesz idiote. Komuna zawsze ze stala i za stala. Tyle w temacie.

~anonim 2019-10-19 06:47:46 2 2

A ZOMO zawsze z resovią i za resovią!

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij