2019-08-21 19:05:00

Kolejna porażka Stali Stalowa Wola. Tym razem ograli ich Błękitni Stargard

Stal Stalowa Wola przegrała z Błękitnymi Stargard. (fot. Radosław Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola przegrała kolejny meczu. Tym razem przegrali 0-1 z Błękitnymi Stargard. Przewaga gości w pierwszej połowie była przytłaczająca.

Stal Stalowa Wola źle weszła w mecz z Błękitnymi Stargard. Goście od początku meczu dominowali w meczu. Już po dwunastu minutach gry mogli przyjezdni wyjść na prowadzenie, ale piłka po strzale Piotra Kurbiela przeleciała nad bramką Krystiana Kalinowskiego.

Cztery minuty później było już 1-0 dla Błękitnych po bramce Wojciecha Fadeckiego. Golkipera gospodarzy zmylił jeszcze rykoszet.

Chwilę później Łukasz Zjawiński celnie strzelał na bramkę gości, ale na posterunku był doświadczony Mariusz Rzepecki.

Do końca pierwszej części gry dominacja Błękitnych Stargard nie podlegała dyskusji. Przyjezdni mieli pełno sytuacji na podwyższenie prowadzenia, ale piłka nie chciała po ich strzałach wpaść do bramki. Błękitni powinni prowadzić do przerwy przynajmniej trzema bramkami.

Chwilę przed końcem pierwszej połowy na boisku zameldował się Michał Fidziukiewicz. Były napastnik Olimpii Elbąg wywalczył rzut karny. Do piłki podszedł Michał Mistrzyk, ale piłkę po jego strzale obronił Rzepecki.

Pięć minut po zmianie stron Stal Stalowa Wola mogła ponownie doprowadzić do wyrównania. Fidziukiewicz trafił w słupek, a dobitka Zjawińskiego trafiła wprost w bramkarza Błękitnych.

Później mecz się wyrównał i toczył się głównie w środku pola. Od 88. minuty gospodarze tego pojedynku musieli radzić sobie w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Michał Płonka.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry piłkę meczową miał Piotr Mroziński. Pomocnik "Stalówki" nie trafił w bramkę i spotkanie zakończyło się wygraną Błękitnych Stargard.

0-1 Wojciech Fadecki (16)

Stal Stalowa Wola:
Kalinowski – Waszkiewicz (70. Sobotka), Jarosz, Mroziński, Mistrzyk – Wójcik (44. Fidziukiewicz), Pietras, Stelmach (46. Jopek), Dadok – Płonka – Zjawiński