2019-08-16 21:35:33

Klasa A Rzeszów gr. I: Przybyszówka na remis ze Startem Borek Stary. Wisłok Strzyżów nowym liderem. [podsumowanie 2. kolejki]

(fot. Maciej Zabawski)
Mimo kilku świetnych sytuacji Przybyszówka zaledwie zremisowała ze Startem Borek Stary. Po 2. kolejce na fotelu lidera zasiadł Wisłok Strzyżów.

KS Przybyszówka w meczu 2. kolejki podejmowała na własnym obiekcie Start Borek Stary. W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy jednak nie potrafili otworzyć wyniku spotkania. W 36. minucie zawodnicy Przybyszówki przekonali się o tym, że niewykorzystane sytuacją się mszczą. W polu karnym świetnie odnalazł się Dawid Gwazdacz i mocnym strzałem po ziemi wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 54. minucie po długim podaniu Mateusza Wojtanowskiego pomylił się bramkarz Startu Krystian Kocór i Szymon Sokal wbił piłkę do pustej bramki.

Zawodnicy gospodarzy chcieli pójść za ciosem jednak Michał Stalec i Piotr Kuczma mylili się w dobrych sytuacjach.

Wisłok Strzyżów pewnie pokonał Grom Mogielnica w stosunku 4-1 a hat-trickiem popisał się Dawid Zimny.

Punktami podzielili się LKS Trzebownisko z Iskrą Zgłobień. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Waldemar Śledź.

Zimowit Korona II Rzeszów zremisowała z Grunwaldem Budziwój 1-1.

Po 3 punkty sięgnęła Victoria Budy Głogowskie, która pokonała Piast Nowa Wieś. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Dawid Filip.

Składy:

KS Przybyszówka: Paśko – Micał, Lewicki, P. Ogryzek, Kopeć, Bać(74' M. Ogryzek), Kuczma, Osiniak(65' Kłosek), Stalec(78' Leś), Sokal, Wojtanowski

Start Borek Stary: Kocór – Młynarczyk(83' Baran), Dąbczyk(61' Mitka), Grzebyk(84' Filip), Gwadzacz, Karwowski, Kuca(71' Nogaj), Majda, Rzońca, Szymkowicz, Stanio(66' Bryndal)

Grom Mogielnica 1-4 Wisłok Strzyżów

Trzcianka Trzciana – Plantator Nienadówka – mecz przełożony na 28 sierpnia godz. 17:00

Czarni Czudec – Diament Pstrągowa – mecz przełożony na 4 września godz. 17:00