2019-08-12 21:00:33

Klasa A Rzeszów gr. I: Przybyszówka wysoko pokonała Grom Mogielnica [podsumowanie 1. kolejki]

Mateusz Wojtanowski (w zielonej koszulce) zdobył hat-tricka i zapewnił swojej drużynie 3 punkty w starciu z Gromem Mogielnica (fot. Maciej Zabawski)
KS Przybyszówka Rzeszów w I kolejce Klasy A Rzeszów gr. I pewnie pokonał beniaminka Grom Mogielnica 4-1. Punktami ze Startem Borek Stary podzielił się inny beniaminek – Diament Pstrągowa.

Mecz KS Przybyszówka z Gromem Mogielnica rozpoczął się od wzajemnego badania sił. Pierwsi do głosu doszli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie w 23. minucie za sprawą Mateusza Wojtanowskiego, który wykorzystał świetne podanie Jakuba Osiniaka.

Na dwie minuty przed przerwą, Dawid Bobowski strzałem głową pokonał Wojciecha Paśko i doprowadził do wyrównania.

Po przerwie za każdą minutą zarysowywała się przewaga gospodarzy. Szansę na zmianę rezultatu miał Bartłomiej Bać, jednak jego strzał z rzutu karnego świetnie obronił Łukasz Pieniążek. Przewagę Przybyszówki udokumentował Mateusz Wojtanowski, który w sytuacji sam na sam spokojnie minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Ten sam zawodnik w 79. minucie wykorzystał rzut karny i skompletował hat-tricka.

Ostatni cios Przybyszówka zadała za sprawą Krystiana Ćwiklińskiego, który wykorzystał podanie Bartłomieja Lesia.

Iskra Zgłobień pokonała 3-2 Victorię Budy Głogowskie. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Michał Bać a jedną dołożył Paweł Kmuk. Dla goście dwukrotnie trafił Przemysław Wisz.

LKS Trzebownisko pokonał ŁKS Łukawiec po trafieniu Waldemara Śledzia.

Zimowit Korona II Rzeszów na tarczy wrócił ze Strzyżowa. Mecz zakończył się wynikiem 3-2. Dla gospodarzy strzelali Michał Durek(dwie) oraz Adrian Magdauer. Dla gosći Tomasz Zieliński oraz Eryk Sarzyński.

KS Przybyszówka 4-1 Grom Mogielnica

1-0 Mateusz Wojtanowski (23')
1-1 Dawid Bobowski (43')
2-1 Mateusz Wojtanowski (53')
3-1 Mateusz Wojtanowski (79')
4-1 Krystian Ćwikliński (89')

Składy:

KS Przybyszówka Rzeszów: Paśko – Micał, Lewicki, Lechowicz, P. Ogryzek – Bać(70' Ćwikliński), Osiniak(63' Kuczma), Kopeć, Stalec(84' Leś) – Sokal, Wojtanowski(87' Czerkies)

Grom Mogielnica: Pieniążek – Gargaś(80' M. Błażej), Kurc, K. Błażej(52' Nawrot), Kłęk, Migut, Obuch(70' Kachniarz), Pizło, Vatsyak, Wróbel(87'Bieda), Bobowski(48' Rzepka)(83' R. Błażej)