2019-08-11 19:01:42

Siarka Tarnobrzeg pokonała Wisłę Sandomierz

Krzysztof Ropski dał wygraną Siarce (fot. archiwum)
Podopieczni Grzegorza Opalińskiego udanie zainaugurowali trzecioligowe rozgrywki. Tarnobrzeżanie pokonali ekipę z miasta Ojca Mateusza 2-1.

Początek spotkania należał do Wisły Sandomierz, a dwie niezłe okazje mieli Krzysztof Zawiślak i Michał Jeziorski, lecz wynik nie uległ zmianie. Z czasem jednak spotkanie zaczęło się wyrównywać, a mecz toczony był przede wszystkim w środku pola.

Piłkarze Rafała Wójcika rozgrywali dobre zawody i cały czas starali się zaskoczyć spadkowicza z drugiej ligi. Wisła próbowała i w końcu w 33. minucie Krzysztof Zawiślak pokonał Hieronima Zocha, dając swojej drużynie prowadzenie.

Fakt ten rozwścieczył piłkarzy Siarki Tarnobrzeg, którzy błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat i w ten o to sposób w 42. minucie, strzałem głową wyrównał Krzysztof Ropski. Tarnobrzeżanie poszli za ciosem i sześćdziesiąt sekund później 22-letni napastnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Wisła po przerwie bardzo szybko utrudniła sobie zadanie, bowiem w 48. minucie z boiska wyleciał Hubert Wojsa, który brutalnie sfaulował Łukasza Świderskiego. Siarka w tej części meczu była stroną dominującą, a dwie świetne okazje miał Paweł Mróz.

Sandomierzanie jedną z niewielu dobrych okazji mieli w 73. minucie, gdy wyrównać próbował Jarosław Piątkowski z rzutu wolnego, lecz Hieronim Zoch dobrze interweniował. Siły wyrównały się na sześć minut przed końcem meczu, gdy gdy drugą żółtą otrzymał Jakub Głaz.

Piłkarze Wisły w końcówce chcieli jeszcze wyrównać, lecz defensywa Siarki oddaliła zagrożenie i sędzia zakończył spotkanie.

0-1 Krzysztof Zawiślak (33)
1-1 Krzysztof Ropski (42)
2-1 Krzysztof Ropski (43)

Siarka Tarnobrzeg: Zoch – Lenartowski, Świderski (64. Fornek), Ropski, Duda, Gębalski (39. Mróz, 87. Kowalik), Sulkowski, Kapuściński (89. Józefiak), Kasperkiewicz, Kargulewicz, Głaz

Wisła Sandomierz: Pietras – Konefał (74. Czerwiak), Kolbusz (86. Michalski), Tyl, Jeziorski, Piechniak (54. Dahnowskij), Piątkowski, Wilk, Zawiślak (74. Frańczak), Kmiotek, Wojsa

Żółte kartki: Sulkowski, Głaz, Fornek - Wójcik, Jeziorki

Czerwone kartki: Jakub Głaz (84-druga żółta) - Hubert Wojsa (48-brutalny faul)

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków)