2019-08-10 21:25:34

Watkem Korona Bendiks Rzeszów pokonała Piast Tuczempy na inaugurację

(fot. archiwalna)
Watkem Korona Bendiks Rzeszów wygrała na własnym boisku 1-0 z Piastem Tuczempy w meczu inaugurującym rozgrywki IV ligi podkarpackiej w sezonie 2019/2020. Podopieczni Michała Szymczaka rozegrali dobry mecz, ale rywale postawili im solidne warunki.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył tuż przed końcem pierwszej połowy Mateusz Jędryas. Debiutujący w Koronie Rzeszów dwudziestodziewięciolatek, który w poprzednim sezonie występował w trzecioligowym Sokole Sieniawa, najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym przeciwnika.

Piast Tuczempy dążył do wyrównania, ale gościom zabrakło głównie skuteczności i zdecydowania. Miejscowi, solidnie prezentujący się przez całe spotkanie, ostatecznie zakończyli je zwycięstwem. Tym samym debiutujący jako szkoleniowiec Korony Michał Szymczak rozpoczął czwartoligową przygodę od zainkasowania kompletu punktów.

1-0 Mateusz Jędryas (45)

Korona Rzeszów: Pawlus, Syvyi, Kocój, Ferenc, Kuca (82' Gwizdała), Przybyło  (69' Bieniasz), Karwacki (55' Bigus), Skiba, Maślany, Jędryas (63' Bober), Walat

Piast Tuczempy: Strawa, Sobol, Demski, Noga, Kloc (60' Jaroch), Wielgosz, Wota (70' Pasaj), Benc, Wiącek, Czub (70' Socha), Buczkowski