https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2019-07-11 15:24:21

Trzeci Memoriał „5 Chłopaków ze Stali” 2019 już 13 lipca

Już w nabliższą sobotę zostanie rozegrana trzecia już edycja memoriału poświęconemu byłym zawodnikom Stali Mielec, którzy zginęli w drodze na mecz Wólczanka Wólka Pełkińska - Avia Świdnik.
 
Na błoniach MOSiR Mielec odbędzie się charytatywny memoriał piłkarski 5 Chłopaków ze Stali. Jego organizatorem jest Krystian Pydych. Wydarzenie ma na celu upamiętnić piłkarzy, którzy zginęli w wypadku drogowym w Weryni wiosną 2016 roku, podróżując na mecz Wólczanki Wólka Pełkińska z Avią Świdnik.
 
Krystian również podróżował busem, którym na mecz 3 ligi piłkarskiej jechała grupa zawodników Wólczanki, wcześniej związana ze Stalą Mielec. Na zakręcie bus uderzył w ciężarówkę. Zginęło pięciu sportowców, Krystian stracił wówczas dwóch braci, sam był ciężko ranny i do zdrowia wrócił po wielomiesięcznej rehabilitacji. Dwa lata temu po raz pierwszy przygotował sportowe wydarzenie, która ma upamiętnić zmarłych piłkarzy ale też zgromadzić pieniądze dla potrzebujących dzieci, osób ciężko chorych bądź poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.
 
W turnieju piłkarskim, zaplanowanym na sobotę 13 lipca 2019 roku, zagrają Przyjaciele Chłopaków, Wólczanka Wólka Pełkińska, Smoczanka Mielec oraz Gwiazdy Ekstraklasy & Muzycy. Ekipy te zagrają na małych boiskach, w systemie każdy z każdym, a mecze trwać będą po 20 minut. Finał turnieju trwał będzie natomiast 30 minut.
 
W tym roku memoriał będzie okazją by finansowo wesprzeć Hannę Zając, która jest podopieczną Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą oraz Maję Watracz, będącą podopieczną Fundacji „Zdążyć z Pomocą”.
 
Rywalizacji piłkarskiej towarzyszyć będą animacje dla dzieci w strefie rodzinnej, której przygotowaniem zajął się również Ośrodek Kibice Razem Stali Mielec oraz Agencja Alternatywa
 
Pierwsze mecze memoriału odbędą się 13 lipca 2019 roku o 14:15. Finał wyznaczony został o 16:00. Po memoriale, na Stadionie Miejskim w Mielcu, odbędzie się Turniej 80-lecia FKS Stal Mielec z udziałem PGE FKS Stal Mielec, FK Poprad oraz reprezentacji AFE Hiszpania. Pierwszy mecz został zaplanowany na godzinę 19.
 
Po memoriale zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa 5 Chłopaków ze Stali na Stadionie Miejskim w Mielcu.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij