2019-05-19 16:04:50

Stal Stalowa Wola zakończyła sezon zwycięstwem. Wygrana z Gryfem Wejherowo

(fot archiwalna)
Stal Stalowa Wola ostatnie spotkanie w sezonie rozegrała na najdalszym wyjeździe w lidze. W oddalonym o ponad 600 kilometrów Wejherowie drużyna z Podkarpacia pokonała miejscowy Gryf 3-1. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie.

Wyjściowy skład gości obfitował w zawodników młodzieżowych. Na uwagę zasługuje debiut 16 - letniego Kacpra Maruta, który miał również okazje na zdobycie pierwszej bramki w seniorskiej drużynie Stali Stalowa Wola. Jednak ani jego zespół, ani gospodarzy, gola w pierwszej połowie nie zdobył.

Najważniejsze dla losów spotkania było ostatnie dwadzieścia minut. Właśnie wtedy bramkę na 0-1 strzelił Robert Dadok, który tę sztukę powtórzył również w 79. minucie. Na 60 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry gola kontaktowego dla Gryfu Wejherowo zdobył Maciej Koziara, ale wynik ostatecznie ustalił w doliczonym czasie gry Michał Kitliński.

Stal Stalowa Wola, dzięki zainkasowaniu kompletu punktów, sezon 2018/2019 kończy na siódmej pozycji z 51 oczkami. Gryf Wejherowo natomiast, mając na koncie 40 punktów, ostatecznie utrzymał się w lidze na ostatnim bezpiecznym, 14 miejscu.

0-1 Robert Dadok (70)
0-2 Robert Dadok (79)
1-2 Maciej Koziara (89)
1-3 Michał Kitliński (90+3)

Gryf Wejherowo: Leleń – Brzuzy, Ewertowski, Wicki, Chwastek, Kołc (81 Sikorski), Czychowski(74 Ryk), Koziara, Machol (55 Pietroń), Kątny, Rogalski.

Stal Stalowa Wola: Kalinowski – Waszkiewicz, Stasiak, Śpiewak, Sobotka, Jopek, Stelmach, Dadok, Mistrzyk (62 Kitliński), Trąbka, Marut (77 Łętocha).