2019-05-09 22:40:12

Mecz U-20 Polska - Portugalia na Podkarpaciu!

fot. Podkarpacki ZPN
fot. Podkarpacki ZPN
Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej powierzył Podkarpackiemu ZPN organizację meczu reprezentacji Polski do lat 20 w Ramach Turnieju Ośmiu Narodów z Portugalią.
 
Podczas konferencji ogłoszono również powierzenie naszemu związkowi organizację Turnieju Futsalu, który będzie miał miejsce we wrześniu.
 
Dwa lata temu na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbyło się spotkanie reprezentacji U-20 w którym Polska bezbramkowo zremisowała ze Szwajcarią, a widowisko to oglądało 12 tysięcy kibiców.
 
Podkarpacki ZPN dołożył wszelkich starań aby to spotkanie zostało rozegrane właśnie na Podkarpaciu i jak się okazuje starania nie poszły na marne. Dopieli swego! Portugalia to przeciwnik z nieco wyższej półki, jest to bowiem dwukrotny mistrz świata do lat 20 oraz uczestnik mistrzostw świata U-20, które za kilkanaście dni rozpoczął się w naszym kraju.
 
Na Podkarpaciu jedynie dwa stadiony spełniają wymogi. Pierwszy to ten w Mielcu, który jest już gotowy i pomieściłby 6 tysięcy kibiców. Zaś drugi to Stadion Miejski w Rzeszowie, który mieści 12 tysięcy kibiców. lecz w tym przypadku trzeba by było poczynić wiele pracy aby móc rozegrać to spotkanie w stolicy Podkarpacia. Ale liczymy że chętnych będzie bardzo dużo i Podkarpacki ZPN postara się o rozegranie spotkania w Rzeszowie.
 
Zespoły biorące udział w Turnieju Ośmiu Naradów :
 
1. Polska
2. Niemcy 
3. Holandia
4. Portugalia
5. Szwajcaria
6. Włochy
7. Anglia
8. Czechy
 
Polacy swoje zmagania rozpoczną meczem wyjazdowym we Włoszech, 5 września. Zaś na Podkarpaciu zagrają 4 dni później, 9 września.
 
Turniej Państw Wyszehradzkich w Krośnie 
 
Kilkanaście dni później 22-25 września Podkarpacki ZPN zorganizuje również Turniej Państw Wyszehradzkich w futsalu. 
 
Turniej odbędzie się w Krośnie w dniach 22-25 września, udział wezmą:
 
1. Polska
2. Węgry
3. Czechy
4. Słowacja
 
Jest to turniej cykliczny odbywający się corocznie, od 2003 do 2008 odbywał się pod nazwą Turniej Trzech Państw. Nie brała w nim wtedy udziału reprezentacja Węgier.
 
W zmaganiach biorą udział również reprezentacje do lat 21, ale na Podkarpaciu prawdopodobnie turniej odbędzie się w okrojonej formule.
 
 Krosno już nie raz sprawdziło sie jeśli chodzi o organizacje meczów futsalu. Wszystko jest tam dopracowane i liczymy na komplet widzów. 
 
Przygotowania trwają wszystko jest ustalane z MOSiRem, PZPN-em oraz Podkarpackim ZPN-em.

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem