2018-10-08 11:45:27

Izolator na fali. Igloopol Dębica przegrał w Boguchwale

Izolator Boguchwała nie zwalnia tempa. Drużyna prowadzona przez Tomasza Głąba wygrała szósty z rzędu mecz ligowy i awansowała na drugą pozycję w ligowej tabeli. W meczu jedenastej kolejki boguchwalanie na własnym stadionie pokonali Igloopol Dębica 3:2.

Pierwsza bramka padła już w 9. minucie gry. Marcin Brogowski zagrał prostopadłą piłkę do Michała Worosza, a ten dośrodkował ją w pole karne, tam akcję strzałem pod poprzeczkę wykończył Krzysztof Domin.

Izolacja prowadzenie podwyższyła dziesięć minut po zdobyciu pierwszego gola. Tym razem bramkową akcję rozpoczął Worosz, który minął w środku boiska dwóch rywali podając do Michała Kachniarza.

Doświadczony pomocnik Izolatora wypatrzył dobrze ustawionego Patryka Zielińskiego. Najlepszy w obecnym sezonie strzelec Izolatora był zupełnie niepilnowany przed polem karnym i w sytuacji sam na sam, nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Łukasza Psiody

Zieliński w pierwszej połowie powinien jeszcze raz wpisać się na listę strzelców, jednak w stuprocentowej sytuacji uderzył prosto w bramkarza.

W pierwszej odsłonie meczu Igloopol tylko raz poważnie zagroził bramce Izolacji. W 44. minucie piękny strzał Piotra Pyskatego jeszcze piękniejszą paradą na poprzeczkę sparował golkiper gospodarzy Dawid Kaszuba

W drugiej połowie mecz się wyrównał jednak nadal lepiej piłką operowali gospodarze. W 55 minucie jedną z nielicznych składnych akcji Igloopolu celnym strzałem wykończył Dawid Rokita.

Po tym golu śmielej zaatakowali gracze Igloopolu nadziewając się na szybki kontratak Izolatora. Brogowski zagrał po linii do Dawida Pałysa-Rydzika, a wychowanek Resovii dośrodkował futbolówkę w pole karne, gdzie strzałem głową prowadzenie gospodarzy podwyższył Zieliński, zdobywając swojego dziesiątego gola w sezonie.

Po tej bramce tempo meczu odrobinę „siadło”. Obie drużyny stworzyły sobie do końca meczu po jednej klarownej sytuacji na zdobycie gola.

W drużynie Izolatora po fatalnym kiksie Dawida Rokity, w dogodnej sytuacji gola nie zdobył wracający po kontuzji Łukasz Szczoczarz. Goście z Dębicy na tę styuację odpowiedzieli pięknym golem Przemysława Nalepki w 89 minucie meczu.Więcej bramek kibice już nie zobaczyli i trzy punkty do swojego konta dopisał Izolator.

1-0 Zieliński (19)
2-0 Domin (9)
2-1D.Rokita (55)
3-1 Zieliński (69)
3-2 P.Nalepka (89)

Izolator: Kaszuba - Brogowski (72. Gajdek), Bogacz, Wiącek, K. Wilk (90 J. Wilk), Worosz (70. Filip), Dobrzański (76. Pikiel), Kachniarz, Zieliński, Domin (64. Pałys-Rydzik), Dudek (79. Szczoczarz)

Igloopol: Psioda - Syguła (76. Jezuit), Darłak, Socha, Stefanik, Stańczyk (62. Żydek), Janus (88. Kitrys), K. Rokita, Nalepka, D. Rokita, Pyskaty (62. Brzostowski)

Żółte kartki: Brogowski, Bogacz, K.Rokita, Pyskaty. Sędzia: Tomasz Weber (Stalowa Wola) Widzów: 180.