2018-08-30 09:24:56

Wólczanka ratuje punkcik w ostatniej akcji

Wólczanka wyrywa punkt w końcówce (fot. archiwum)
Wólczanka Wólka Pełkińska nie może w pełni odpalić, jednak punkt zdobyty w takich okolicznościach smakuje napewno dobrze. Gospodarze w ostatniej akcji meczu wyrównali na 1-1 w meczu z Wiślanami Jaśkowice.

Gospodarze tego spotkania mają ciężki początek w tym sezonie. Od początku zdobyli tylko jeden punkt, czego skutkiem była rezygnacja Grzegorza Sitka. Działacze szybko wybrali nowego szkoleniowca, lecz ten miał zbyt mało mało czasu na jakąkolwiek pracę z zespołem.

Od początku spotkania Wólczanka Wólka Pełkińska starała się grać i atakować. Natomiast defensorzy Wiślan Jaśkowice skutecznie przerywali podania do Krzysztofa Pietlucha. Goście jednak od początku wyglądali lepiej na boisku i stwarzali sobie konkretniejsze okazje.

Jedną z nich zamienili na gola. Piotr Morawski na siedem minut przed zmianą stron idealnie uderzył ze stałego fragmentu gry. Tomasz Siryk przy tym uderzeniu był bezradny i musiał wyjmować piłkę z siatki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W kolejnej części spotkania Wólczanka dążyła do wyrównania,, jednak ataki były wodą na młyn dla dobrze spisującej się obrony gości. Co się odwlecze to nie uciecze i gdy każdy już dopisywał trzy punkty Wiślanom, to Krystian Wrona w ostatniej akcji meczu, uderzeniem głową pokonał golkipera Wiślan.

Dzięki tej zdobyczy punktowej, drużyna z Wólki Pełkińskiej awansowała na szesnaste miejsce w tabeli.

0-1 Piotr Morawski (38)
1-1 Krystian Wrona (90)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Siryk - Szewc, Khorolski, Wrona, Podstolak - Mianowany, Kocur (60. Majka), Hajduk, Lech (60. Viscovich) - Pietluch, Gwóźdź (50. Buczek)

Wiślanie Jaśkowice: Ropek – Kuliszewski, Ochman, N. Morawski, P. Morawski – Bator (63. Czernecki), Michał Morawski, Szewczyk (77. Żaba), Krasuski (83. Balawender), Bębenek (89. Sikora) – Wcisło (60. Stanek)

Żółte kartki: N. Morawski, M. Morawski
Czerwona kartka: M. Morawski

Sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz).