2018-05-09 21:51:59

Stal Mielec przegrała z Chojniczanką Chojnice

Stal Mielec przegrała z Chojniczanką Chojnice 0-1 w 30. kolejce Nice 1 ligi. Tym samym mielczanie spadli na 5. miejsce w tabeli.

Stal Mielec przystępowała do wyjazdowego spotkania z Chojniczanką Chojnice z pozycji wicelidera Nice 1 ligi. Jednak już w 10. minucie meczu wynik spotania otworzyli gospodarze.  Paweł Zawistowski celnie dośrodkował z rzutu rożnego, a Wojciech Lisowski uderzeniem głową pokonał Radosława Majeckiego.

Osiem minut później Tomasz Swędrowski mógł doprowadzić do remisu, ale po uderzeniu głową piłka minimalnie przeszła obok słupka bramki gospodarzy. W 38. minucie Lisowski zdecydował się na uderzenie nożycami, ale tym razem na posterunku był bramkarz Stali. Tym samym pierwsza połowa zakonczyła się jednobramkowym prowadzeniem Chojniczanki.

Dziesięć minut po zmianie stron przed doskonąłą sytuacją na wyrównanie losów pojedynku stanął Jubak Arak. Miał przed sobą pustą bramkę, ale nie oddał strzału. Napastnik gości minął się z podaniem kolegi z zespołu. W 72. minucie wprowadzony na boisko po przerwie Sebastian Steblecki mógł podwyższyć prowadzenie gospodarzy, ale również się pomylił.

Osiem minut przed końcem meczu Dominik Sadzawicki trafił w poprzeczkę. Była to ostatnia dogodna sytuacja Stali Mielec w tym meczu. Ostatecznie Chojniczanka Chojnice wygrała 1-0 i przesunęła się na trzecie miejsce w Nice 1 lidze. Natomiast podopieczni Zbigniewa Smółki spadli na piątą lokatę w tabeli.

1-0 Wojciech Lisowski (10)