2018-04-08 12:15:36

Pierwsza wiosenna porażka Stali Mielec. Przegrana z Rakowem Częstochowa

Stal Mielec przegrała przed własną publicznością z Rakowem Częstochowa 2-3. To pierwsza porażka podkarpackiej drużyny w 1 lidze w tym roku.

Podopieczni Zbigniewa Smółki po sześciu kolejnych spotkaniach bez przegranej ulegli u siebie ekipa z Częstochowy, choć wszystko zaczęło się po ich myśli.

Stal Mielec wyszła na prowadzenie już w 8. minucie po trafieniu Michała Janoty. Niestety jeszcze przed przerwą Raków Częstochowa zdołał wyrównać, a później wyjść na prowadzenie. Gole dla gości zdobyli Dariusz Formella i Adam Czerkas.

Chwilę po zmianie stron niestety padł kolejny gol dla Rakowa Częstochowa. W 47. minucie na listę strzleców wpisał się Adam Radwański.

Piłkarze Stali Mielec zmniejszyła rozmiary porażki w 86. minucie. Właśnie wtedy rzut karny na gola zamienił Martin Dobrotka. Niestety do wyrównania doprowadzić już się nie udało.

Goście kończyli to spotkanie w dziesiątkę po tym jak czerwonym kartonikiem ukarany został Igor Sapała (druga żółta kartka w 90. minucie).

1-0 Michał Janota (8)
1-1 Dariusz Formella (38)
1-2 Adam Czerkas (42)
1-3 Adam Radwański (47)
2-3 Martin Dobrotka (86-karny)

Stal Mielec: Radosław Majecki - Dominik Sadzawicki, Martin Dobrotka, Rafał Grodzicki, Leandro - Michał Janota, Bartosz Nowak (69. Tomasz Swędrowski), Piotr Marciniec (46. Szymon Sobczak), Josip Soljić (78. Arkadiusz Górka), Maksymilian Banaszewski - Jakub Arak.

Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Karol Mondek (46. Igor Sapała), Jakub Łabojko, Artiom Rachmanow, Łukasz Góra, Hubert Tomalski - Dariusz Formella (69. Adam Mesjasz), Rafał Figiel, Adam Radwański, Piotr Malinowski (87. Jose Embalo) - Adam Czerkas.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Żółte kartki: Soljić - Sapała, Embali, Tomalski.
Czerwona kartka: Sapała (90, druga żółta).