https://dspk.kindredplc.com/redirect.aspx?pid=591051&bid=12859

2017-11-03 15:43:51

Krzysztof Łętocha, nowy trener "Stalówki": "Stadion w Rzeszowie nam sprzyja"

(fot. hej.mielec.pl)
(fot. hej.mielec.pl)
Z byłym trenerem Stali Rzeszów, Okocimskiego Brzesko czy Juniorów Stali Mielec, Krzysztofem Łętochą rozmawia Jakub Foryś.

Panie Krzysztofie, zmienił Pan na stanowisku trenerskim pana Janusza Białka - w związku z tym pytanie - czy filozofia drużyny, gra a co za tym idzie wyniki - pojdą nagle do góry?


Panie Redaktorze, powiem tak, że będziemy się starać. Najważniejsze jest to, żeby się nie załamywać. Będziemy przygotowywać się indywidualnie do każdego spotkania, w każdym następnym meczu będziemy walczyć. Czy wyniki od razu pójdą w górę? To się okaże.

Stalówka gra ociężale, troche nieodpowiedzialnie, ryzykownie. Gracie młodymi chłopakami, co daje wam 2 miejsce w rankingu Pro Junior System - czy plan jest taki by się utrzymać i być w czołówce Pro Junior System?

Tak jak Pan zauważył, to jest naszym priorytetem. Chcemy się utrzymać, ale jednocześnie chcemy ogrywać naszych juniorów. Nie sztuką jest zebrać zawodników z najwyższej półki i walczyć o awans. Mamy zdolną młodzież, która też musi się ogrywać. Jednocześnie musimy zdobywać punkty, chcemy by drużyna punktowała w obu rankingach - ligowym i PJS.

Był Pan asystentem trenera Janusza Białka, to wie Pan jak wyglądała jego praca z drużyną - niech mi Pan w takim razie powie, jaka będzie główna zmiana względem poprzedniego trenera?

Jako asystent trenera byłem wyznaczony do pewnych działań, które nakreślał mi trener. Teraz wiadomo - ta rola się zwiększyła ale poradzę sobię.  Najważniejsze będzie to, że do każdego spotkania będę chciał przygotowywać indywidualnie. Chce nakreślić zadania moim zawodnikom i rozliczać ich z tego, jak je wykonują. Oczywiście, każdy mecz jest inny i do każdego podejdziemy inaczej.

"Stalówka" szcześliwie nie przegrała żadnego meczu, grając w Rzeszowie jako gospodarz - co za tym idzie, jedziecie w Niedziele do Rzeszowa po 3 pkt?

Chcemy podtrzymać passę. Stadion w Rzeszowie nam sprzyja, szkoda było by to marnować. Mamy jakiś plan na mecz, jesteśmy przygotowani, mamy kilka rzeczy, które chcemy w tym spotkaniu pokazać. Plan jest taki, by zainkasować te 3 punkty.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

aro 2017-11-04 11:30:49 2 2

3-mam kciuki za Stalówkę w Rzeszowie i za Stal Rz. w Nowym Targu.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem