2017-04-08 08:04:35

Chojniczanka przerwała passę Stali Mielec. Lider miał szczęście

Piłkarze Stali Mielec przegrali u siebie z Chojniczanką Chojnie, aktualnym liderem rozgrywek 1 ligi.

Podopieczni Zbigniewa Smółki rozpoczęli piłkarską wiosnę w świetnym stylu wygrywając cztery z pięciu spotkań. Niestety korzystna passa została przerwana przez Chojniczankę Chojnice.

Aktualny lider 1 ligi wygrał w Mielcu 1-0. Dla Chojniczanki było to przełamanie, bo wcześniej aż 7 razy z rzędu remisowała. Goście mieli dużo szczęścia - Stal Mielec zagrała dobre spotkanie i kilka razy była bardzo blisko gola. Niestety ostatecznie musiała pogodzić się z porażką.

Zwycięskiego gola dla gości strzelił w 28. minucie wracający po pauzie Paweł Zawistowski (nie wystąpił w ostatnich dwóch meczach Chojniczanki po czerwonej kartce w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała). Paweł Zawistowski trafił do siatki głową.

Piłkarze Stali Mielec robili, co mogli żeby doprowadzić do wyrównania. Kilka razy było bardzo blisko, ale zabrakło trochę szczęścia i precyzji. W słupek trafił Krzysztof Drzazga, a minimalnie mylili się Alensandar Kolev i Szymon Sobczak.

0-1 Paweł Zawistowski (28)

Stal Mielec: Tomasz Libera - Dominik Sadzawicki, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger, Szymon Sobczak (73. Piotr Głowacki), Vasil Panayotov, Piotr Marciniec (73. Dorian Buczek), Kamil Radulj (83. Robert Sulewski), Krzysztof Drzazga, Aleksandar Kolev.

Chojniczanka Chojnice: Łukasz Budziłek - Jacek Podgórski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Łukasz Kosakiewicz, Jakub Biskup (72. Bartłomiej Niedziela), Paweł Zawistowski (80. Karolis Chvedukas), Rafał Grzelak, Irakli Meschia (51. Andrzej Rybski), Michał Jakóbowski, Tomasz Mikołajczak.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Żółte kartki: Radulj, Panayotov, Buczek - Grzelak, Meschia, Mikołajczak, Markowski.
Widzów: 4239.