2017-03-19 12:05:45

Bartłomiej Buczek dał wygraną Resovii. 1-0 z Wierną Małogoszcz

Bartłomiej Buczek (na zdjęciu z lewej) znowu poprowadził Resovię do zwycięstwa (fot. archiwum)
Gol Bartłomieja Buczka w 22. minucie spotkania dał Resovii trzy punkty w ligowym starciu z Wierną Małogoszcz.

Piłkarze Resovii w starciu z Wierną Małogoszcz byli zdecydowanym faworytem. Wygrali skromnie, bo tylko jedną bramką, ale najważniejsze, że sięgnęli po komplet punktów.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 22. minucie gry. Z lewej strony piłkę w pole karne zagrał Sebastian Dziedzic, a z bliskiej odległości nogę do piłki dołożył Bartłomiej Buczek pakując futbolówkę do siatki.

Rzeszowianie mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, by podwyższyć, ale brakowało im precyzji. Jeszcze przed przerwą bliski był Sebastian Dziedzic, a po przerwie szczęścia próbowali Bartek Buczek czy Szymon Kaliniec. Niestety bez skutku.

Gracze Wiernej Małogoszcz przez cały mecz praktycznie nie stwarzali groźnych sytuacji. Okazje mieli za to w samej końcówce, ale na szczęście niecelnie uderzył Bartłomiej Kraus.

1-0 Bartłomiej Buczek (22)

Resovia: Pietryka - Żmuda, Makowski, Domoń, Pelc (78. Staszczak), Kmiotek (90. Janur), Kaliniec, Wiejak (86. Chamera), Barszczak, Dziedzic (74. Pałys-Rydzik), Buczek.

Wierna Małogoszcz: Gugulski -  Krzeszowski (78. Kraus), Grunt, Michał Kołodziejczyk, Zawadzki, Paprocki, Czarnecki, Mularczyk (70. Bała), Marcin Kołodziejczyk, Malinowski (58. Wijas), Rogula (46. Krzyżyk).

Sędziował: Seweryn Kozub (Brzesko).
Żółte kartki: Żmuda, Pelc, Kaliniec, Wiejak - Krzeszowski, Michał Kołodziejczyk, Mularczyk.