2016-06-04 20:34:34

Stal Mielec przegrała w Tychach. GKS awansował na zaplecze Ekstraklasy

Podobne tematy 2 liga GKS Tychy Stal Mielec
Piłkarze Stali Mielec sezonu zakończyli porażką, ale i tak są mistrzem 2 ligi. Sezon 2016/2017 rozpoczną na zapleczu Ekstraklasy.
Stal Mielec przegrała 0-1 z GKS-em Tychy w ostatnim meczu 2 ligi w sezonie 2015/2016. Tyszanie wywalczyli awans do 1 ligi.

Piłkarze Janusza Białka w tym meczu pomóc mogli Siarce Tarnobrzeg, choć ta swój mecz przerała i naawet w przypadku zwycięstwa mielczan nic by to nie dało.

W starciu ze Stalą Mielec zawodnicy GKS-u Tychy byli zdecydowanie bardziej zdeterminowani, w końcu wygrana dawała im bezpośredni awans do 1 ligi.

Gospodarze mieli kilka dogodnych okazji na objęcie prowadzenia, ale brakowało im precyzji. Dopiero w 76. minucie Marka Kozioła pokonać zdołał rezerwowy Stepan Hirskyj, który trafił do siatki przepięknym uderzeniem z około 25 metrów.

Spotkanie na Stadionie Miejskim w Tychach oglądało ponad 10 tysięcy kibiców, którzy ostatecznie świętowali powrót GKS-u na zaplecze Ekstraklasy po roku przerwy.

GKS TYCHY - STAL MIELEC 1-0 (0-0)

1-0 Stepan Hirskyj (76)

GKS Tychy: Florek - Górkiewicz, Boczek, Tanżyna, Mańka (72. Mączyński), Rutkowski (79. Błanik), Bukowiec, Zganiacz (67. Hirskyj), Grzeszczyk, Radzewicz, Pląskowski (61. Wodecki).

Stal Mielec: Kozioł - Sulewski, Zalepa, Bierzało, Liberacki (74. Płatek), Prejs (72. Prokić), Marciniec, Nowak, Oziębło (46. Cholewiak), Sobczak, Żegleń (80. Czyżycki).

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce). Żółte kartki: Zganiacz - Marciniec. Widzów: 10 382.