Wisła Kraków powiększyła przewagę
Wisła Kraków wygrała z GKS Tychy 3:1 na inaugurację drugiej części sezonu. Dwa gole zdobył Maciej Kuziemka, a jedno trafienie dołożył Wiktor Biedrzycki.
Goście jako pierwsi objęli prowadzenie po bramce Bartłomieja Barańskiego, jednak Wisła szybko odwróciła losy meczu. Maciej Kuziemka dwukrotnie trafił do siatki jeszcze przed przerwą po dośrodkowaniach Frederico Duarte. Po zmianie stron krakowianie kontrolowali grę, a wynik w 72. minucie ustalił Biedrzycki.
Mecz zakończył się dwiema czerwonymi kartkami, a Wisła powiększyła przewagę nad wiceliderem do dwunastu punktów.
Stal Mielec rozpoczęła od porażki
Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Polonią Warszawa 2:5 w meczu 20. kolejki Betclic 1 ligi.
Gospodarze objęli prowadzenie tuż przed przerwą po golu Roberta Dadoka. Po zmianie stron Stal szybko wyrównała za sprawą Kristiana Fucaka, jednak Polonia odpowiedziała trafieniem Łukasza Zjawińskiego. Mielczanie doprowadzili jeszcze do remisu po błędzie bramkarza, który wykorzystał Kamil Cybulski.
Końcówka należała jednak do Polonii. Dani Vega zanotował trzy asysty, a gole Salihu, Durmusa i Kostorza przesądziły o wysokim zwycięstwie gospodarzy. Stal Mielec pozostaje na przedostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów.
Stal Rzeszów zremisowała z Chrobrym Głogów
Goście lepiej rozpoczęli spotkanie i w 20. minucie objęli prowadzenie po golu Sebastiena Thilla, który skutecznie główkował po rzucie rożnym. Chrobry odpowiedział jeszcze przed przerwą, gdy rzut karny na bramkę zamienił Myroslav Mazur.
Po zmianie stron obie drużyny grały ofensywnie, ale brakowało skuteczności. Mimo kilku okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.
Wieczysta Kraków lepsza od Znicza Pruszków
Wieczysta Kraków wygrała na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 3:2, udanie otwierając rundę wiosenną Betclic I ligi.
Gospodarze objęli prowadzenie po golu Michała Pawlika, ale reakcja Wieczystej była szybka. Kamil Dankowski wyrównał po rzucie wolnym, a jeszcze przed przerwą trafienia Dawida Szymonowicza i Natana Dzięgielewskiego dały krakowianom prowadzenie 3:1.
Po przerwie Znicz zdołał zmniejszyć straty po bramce Radosława Majewskiego, jednak końcówka nie przyniosła zmiany wyniku. Wieczysta zachowała spokój i wywiozła z Pruszkowa komplet punktów.