Sokół Nisko wygrał pierwszy mecz w tym sezonie (fot. Oskar Józefczyk)
Sokół Nisko pokonał Błękitnych Ropczyce 5-4 w meczu 5. kolejki 4 ligi podkarpackiej. Do 83. minuty gospodarze mieli dwubramkową zaliczkę, jednak to podopieczni Jarosława Pacholarza odwrócili losy meczu w samej końcówce i odnotowali pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
Piłkarze Błękitnych Ropczyce i Sokoła Nisko zafundowali kibicom prawdziwy rollercoaster. W meczu padło aż dziewięć goli, a bohaterem gości kolejny raz okazał się Jacek Stępień.
Początek spotkania lepiej ułożył się dla gospodarzy, którzy po ośmiu minutach mieli już dwie bramki zaliczki. W 2. minucie z ostrego kąta przymierzył Tomasz Majba, a chwilę później Przemysław Nalepka z okolic piątego metra podwyższył na 2-0.
Przyjezdni złapali kontakt po 25. minutach gry. Wrzutkę z lewego sektora boiska, głową wykorzystał Jakub Mażysz. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą doprowadził do wyrównania. W sytuacji sam na sam pokonał Tomasza Siryka, który miał piłkę na rękawicach, jednak nie zdołał uchronić swojej drużyny przed stratą gola.
Tuż po zmianie stron Błękitni Ropczyce odzyskali prowadzenie. Kapitalnie do przewrotki złożył się Kacper Wywrót i nie dał golkiperowi rywali szans na interwencję. W 66. minucie ten sam zawodnik po raz drugi znalazł drogę do bramki rywali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył w polu karnym i głową skierował futbolówkę do siatki.
Do 83. minuty gospodarze mieli dwubramkową zaliczkę i wydawało się, że dowiozą prowadzanie do ostatniego gwizdka. Nic bardziej mylnego. Sześć minut przed końcem Sokół Nisko na krótko rozegrał rzut rożny i praktycznie do pustej bramki trafił Jacek Stępień.
W 90. minucie przyjezdni zdobyli czwartego gola. Podanie Daniela Kelechi bezbłędnie wykorzystał Przemysław Kuca, a w doliczonym czasie gry goście rozstrzygnęli wynik na swoją korzyść. Z okolicy osiemnastego metra precyzjnie przymierzył Jacek Stępień i ostatecznie zapewnił ekipie z Niska pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
1-0 Tomasz Majba (2)
2-0 Przemysław Nalepka (8)
2-1 Jakub Mażysz (25)
2-2 Jakub Mażysz (44)
3-2 Kacper Wywrót (49)
4-2 Kacper Wywrót (66)
4-3 Jacek Stępień (84)
4-4 Przemysław Kuca (90)
4-5 Jacek Stępień (90+5)
Błękitni Ropczyce: Siryk - Ligęska (61. Lorek), Baran, Kędzior (80. Janus), Tragarz, T. Nalepka (82. Orzech), P. Nalepka, Fryc, Siepierski (38. Wywrót), Majba, Gawle. Trener Andrzej Szymański.
Sokół Nisko: Konefał - Bieniasz, Stępień, Drelich, Ciemierkiewicz (60. Król), Kuca, Maćkowiak (73. Halamata), Kelechi, Zakalyk (46. Zwolski), Dziopak (60. Lebioda), Mażysz.
Czytaj także
2025-08-30 23:45
WIDEO: Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 0-4 [SKRÓT MECZU]
2025-08-31 08:33
WIDEO: Naprzód Jędrzejów - Wisłoka Dębica 3-3 [SKRÓT MECZU]
2025-08-31 11:00
WIDEO: Karpaty Krosno - KS Wiązownica 1-1 [BRAMKI]
Komentarze (10)
⚠
Uwaga!
Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.